Землю в Україні купують бандити, прокурори, високопосадовці, а найменше - сільгоспвиробники – Асоціація фермерів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Землю в Україні купують бандити, прокурори, високопосадовці, а найменше - сільгоспвиробники – Асоціація фермерів
Як і попереджали під час ухвалення земельної реформи, на земельному ринку в Україні кермують гроші та схематоз.

Усі зловживання, які можна було передбачити після поспішного впровадження в Україні ринку землі, фактично справджуються. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) України Микола Стрижак.

"Бандити, прокурори, судді, державні службовці та високопосадовці — все, як ми з вами й прогнозували. У чому промахнулися, то тільки в тому, що туди ще й айтішники вписалися. А найменше хто купляє? Саме сільгоспвиробники, які безпосередньо працюють на землі. Є статистика, хто купив землю", - зазначив експерт.

Також, передбачувано землі  через схеми скуповують агрохолдинги.

"Якщо називається "фермерське господарство", а в нього 15 тисяч га землі, то це тільки за назвою «фермерське господарство». А насправді — це велике агропідприємство. Бо фермерське господарство — це ті, хто живе і працює в селі, бере безпосередню участь у роботі господарства. А якщо він живе у Франції, а його господарство працює тут, то це не фермерство", - наголосив Стрижак.

Працює схематоз і при оформленні ділянок.

"Коли набрав чинності закон про обіг землі, один фермер з Київщини захотів викупити землю. Але ж не склалося: "Оце місяців два-три, а то й пів року до нас черга не дійде…" — "А що ж таке?" — "А вони зараз узаконюють те, що вони вкрали!". Ніхто зараз не купляє, тільки оформляють уже орендоване через своїх людей, які беруть по два га і віддають господарям. Це схема", - зазначив експерт.

За таких умов, за рік війни на ринку землі було укладено 41 979 угод, які охоплюють площу 77 668 гектарів. Загалом за весь період функціонування ринку землі укладено 137 556 земельних угод. Площа земель сягає 350 000 гектарів. Це данні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Нагадаємо, малі та середні сільгоспвиробники вимагають зупинити закон про обіг землі в Україні принаймні до кінця війни, а після війни - повернути землю від агрохолдингів українському народу.

Україну підштовхнули до непродуманого та непідготовленого ринку землі, який тепер загрожує економічній незалежності України. Про це йдеться в звіті Інституту Окленду.

Детальніше про це читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з почесним президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) України Миколою Стрижаком - ""Війна і крадіжка". Хто й чому захоплює сільськогосподарські землі України?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі