Верховна Рада руками лобістів зробила економічну диверсію проти України, нібито виводячи зерно з тіньового обігу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українське зерно найдешевше у світі. Фермерів в Україні загнали у безвихідь.

Ситуація з блокуванням податкових накладних, яка змусила фермерів продавати зерно за готівку, що своєю чергою збило ціни на українське зерно, - це диверсія проти України, створена у Верховній Раді руками лобістів. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) України Микола Стрижак.

За словами експерта,  селяни обходять ПДВ, скидають ціну і беруть готівкою.

"Потуга пана Гетманцева нібито вивести з тіньового обігу зерно. Якщо ще торік ми легко вигравали суди, відмітаючи претензії податкової, то тепер держава не збирається виконувати рішення судів. Тому фермер старається продати зерно тільки за формою 2 — за гроші. "А навіщо мені ваше ПДВ, якщо його однак заблокують, а потім ще й оштрафують? А так продав зерно, маю гроші. Хай і менше, та без проблем". Тому зараз іде масовий продаж зерна в тіньовому обігу. Ось чого, мабуть, і хотів досягти Гетманцев", - зазначив Стрижак.

Безвихіддю селян, які хочуть хоч щось продати, користуються посередники.

"Безпосередньо фермер не може продати зерно в той-таки одеський порт, тому йому назустріч іде зернотрейдер. Їх, основних, на ринку — сім. Але ж зернотрейдер сам у фермерів не купує, є дилери, які теж хочуть нажитися. Зернотрейдери взяли гроші в західних банках і дали в руки дилерам, які поїхали українськими селами: ось тобі гроші, і "плювати ми хотіли й на тебе, і на Гетманцева". Але ж зернотрейдер — робить свою погоду. Може, наприклад, тиждень не куплять зерно. І, як ви думаєте, що буде з ціною? Звісно, вона різко падає. І це вже називається "корпоративна змова". Держава не втручається й не регулює цих процесів. Отже, вже можна констатувати, що парламент руками лобістів зробив економічну диверсію для України цим економічним законом", - наголосив експерт.

При цьому, за словами Стрижака, закон працює однобоко, саме проти тих, хто зерно вирощує. 

"Обидві сторони ризикують із готівкою та ухилянням від сплати ПДВ. Але ж зернотрейдера ніхто ніколи не спіймає за руку, — там уже давно все схоплено, а ось будь-якого фермера можна притиснути. І ви дуже помиляєтесь, якщо думаєте, що то закон такий недолугий і Гетманцев помилився. Нічого подібного. Просто ніхто не думав про державу, яка втратить мільярди ПДВ. Думали тільки про те, як знищити фермерство на догоду великим агролобістам", - наголосив він.

Ця ситуація, за словами експерта, накладається на зовнішній фактор.

"Після жнив, до 1 вересня, ціна на зерно в Україні завжди падає, а потім — починає рости майже до лютого місяця. А в лютому вже в Аргентині, Бразилії починаються жнива. Пропозиція збільшується, а отже ціна падає вже на світових біржах. З 1 квітня знову піде вгору і в травні буде найвища. Такий собі круговорот на світовому ринку", - зазначив він.

У результаті, українське зерно стає найдешевшим у світі. У порівнювали зі світовими цінами, українська пшениця продається по 100, а то й по 75 доларів за тонну, хоча світові ціни перевалюють за 250.

З фермерством в Україні буде покінчено, якщо влада не зупиниться. Детальніше читайте про це в інтерв'ю Інни Ведерникової з почесним президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) України Миколою Стрижаком - ""Війна і крадіжка". Хто й чому захоплює сільськогосподарські землі України?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі