В Україні запроваджуються європейські вимоги до розчинної кави та цикорію

Поділитися
Українська продукція, серед іншого, зможе вийти на ринок ЄС. 

З наступного тижня набирає чинності наказ Мінагрополітики "Про затвердження Вимог до екстрактів кави та екстрактів цикорію", який запроваджує низку вимог до якості, термінології, маркування, етикетування екстрактів кави та екстрактів цикорію. Це випливає з інформації на сторінці наказу в базі законодавства Верховної Ради.

"Наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування. Набрання чинності відбудеться 15.05.2023", - зазначається в картці нормативного акта.

Водночас наказом установлено перехідний період - до 1 січня 2026 року.
Тобто, ще протягом 2,5 років на ринку екстрактів кави та екстрактів цикорію паралельно діятимуть старі норми. І до 1 січня 2026 року не може бути заборонено або обмежено обіг указаної продукції з причин невідповідності вимогам. Але це правило працюватиме лише до закінчення термінів придатності вказаної продукції.

Загалом вимоги застосовуватимуться до екстрактів кави та екстрактів цикорію, призначених для споживання людиною, за винятком харчового продукту з назвою "cafe torrefacto soluble".

Вимоги поширюватимуться на показники або властивості екстрактів кави та екстрактів цикорію, термінологію, маркування та етикетування. Так, наприклад, в одному полі видимості з назвою харчового продукту виробників зобов'яжуть вказувати властивості продукту.

Метою наказу є стимулювання виробництва безпечної та якісної продукції з належним маркуванням.

Таким чином в законодавстві України буде імплементовано Директиву Європейського Парламенту і Ради 1999/4/ЄС від 22 лютого 1999 року щодо екстрактів кави та екстрактів цикорію, що позитивно вплине на експортний потенціал національних виробників.

Директиву було розроблено, щоб дати означення екстрактам кави та екстрактам цикорію, визначити які речовини можна додавати під час їх виготовлення, встановити спільні правила щодо пакування та маркування таких екстрактів, а також конкретизувати умови, за яких певні позначення можна використовувати для деяких із цих продуктів, щоб забезпечити їх вільний рух у межах ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі