В Мінагрополітики прогнозують зниження цін в Україні вже за місяць

Поділитися
Але рівноцінної заміни втраченим ринкам Херсонщини та Миколаївщини наразі немає. 

Цьогорічні ціни на овочі в Україні є наслідком простих законів ринку, і подорожчання відбулося не лише в Україні. Продукти подешевшають приблизно з другої половини травня, заявив в інтерв'ю "Главкому" міністр агрополітики та продовольства Микола Сольський. 

"Коли з’являться нові овочі в Європі та в Україні, тоді вони поступово дешевшають на полицях. Це відбудеться десь з другої половини травня", - зазначив міністр.

Наразі, за його словами, на ринок впливають інші тенденції.

"Це пов’язано з тим, що зараз на ринку мало тих же томатів, на вулиці сніг. У кінці сезону завжди менше овочів, ніж на початку, а свіжих ще не з’явилось. Логістика в Україну дорога", – зазначив міністр.

Крім того, цього року були й нестандартні ситуації, пов’язані з Туреччиною, – найбільшим постачальником томатів у Європу. Після землетрусів Туреччина мала певний період заборони на експорт овочів, доки вони не розібрались, що далі робити. Все це разом впливає на ціни.

"Більше того скажу: в принципі, завжди так було, є і буде не тільки в нас, а й в інших країнах. А ми кожен рік в кінці зими - на початку весни дивуємось, чому овочі дорожчають. Просто є певні закони ринку", – прокоментував посадовець.

Щодо "золотих" цін на моркву та цибулю, Сольський пояснив, що в моркви та цибулі така сама доля, як у гречки. Коли ціна висока, то всі починають їх сіяти. Коли ціна провалюється, – всі припиняють сіяти. Через те, що спостерігається дефіцит, ціна знову злітає. І ось такі гойдалки з цими продуктами постійно відбуваються, і не тільки в Україні. На нинішню ціну цибулі вплинуло й те, що багато її було втрачено в Херсоні й Миколаєві.

«Рівноцінної заміни їм наразі нема», – зазначив Сольський.

Нагадаємо, що світові ціни на продовольство падають 12-й місяць поспіль. Про це йдеться у новому звіті Продовольчої та сільськогосподарської Організації Об’єднаних Націй (ФАО).

У березні 2023 року Індекс продовольчих цін ФАО становив 126,9 пункту, що на 2,1 відсотка нижче за рівень минулого місяця і на 20,5 відсотка нижче за його піковий показник, якого він досяг у березні 2022 року. Це відбувається під впливом сукупності таких факторів, як великі обсяги пропозиції, млявий імпортний попит та продовження дії Чорноморської зернової ініціативи.

"На глобальному рівні ціни впали, проте на внутрішніх ринках вони, як і раніше, дуже високі й продовжують зростати, що створює додаткові проблеми в плані продовольчої безпеки. Це зауваження особливо справедливе щодо країн, що розвиваються, – чистих імпортерів продовольства, причому ситуацію погіршує зниження курсу їх валют щодо долара США чи євро, а також зростаючий борговий тягар", – зазначають в ФАО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі