РЕЕКСПОРТ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПШЕНИЦІ З УКРАЇНИ МАЛОЙМОВІРНИЙ?

Поділитися
Українські аграрні аналітики оцінюють перспективи реекспорту продовольчої пшениці з України поточного маркетингового року як низькі...

Українські аграрні аналітики оцінюють перспективи реекспорту продовольчої пшениці з України поточного маркетингового року як низькі. На їхню думку, ці операції будуть невигідні через додаткові транспортні витрати і більш низькі ціни на неї в потенційних країнах-імпортерах, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема у компанії «УкрАгроКонсалт» зазначили, що імпортери розглядають можливість реекспорту зерна в Туреччину та Румунію. Водночас експерти компанії зазначають, що ціна на імпортну продовольчу пшеницю в Румунії не перевищує 210—215 дол. за тонну, а в Туреччині внутрішні ціни на цю продукцію, з урахуванням імпортного мита, становлять 307—319 за тонну плюс ПДВ (1%). За даними аналітичних компаній, ціна на продовольчу пшеницю в Україні становить 220—230 дол. за тонну.

У компанії «ПроАгро» також вважають реекспорт продовольчої пшениці Україною малоймовірним, указуючи на наявні внутрішні обмеження на експортні операції з пшеницею, додаткові витрати на експортну сертифікацію, транспортування, митне оформлення зерна, а також на відсутність відшкодування ПДВ при вивезенні цієї культури.

За даними компанії, у липні 2003-го — березні 2004 року Україна імпортувала лише 1 тис. тонн пшениці. При цьому експерти висловили сумнів у достовірності раніше оприлюдненої деякими ЗМІ інформації про початок реекспорту пшениці Україною.

«Швидше за все, це був перепродаж іншій країні партії зерна, що призначалася Україні, без його завезення на нашу територію», — сказав керівник компанії «ПроАгро» Микола Верницький.

Як повідомлялося раніше з посиланням на генерального директора Української зернової асоціації Володимира Клименка, якщо впродовж місяця зернотрейдери не зможуть реалізувати імпортовані в Україну запаси продовольчої пшениці, близько 500 тис. тонн, то вони будуть вимушені їх реекспортувати. За його словами, закупівлею в Україні високоякісного зерна, імпортованого з Казахстану, вже зацікавилися турецькі й румунські компанії.

Україна в 2003—2004 маркетинговому році (липень—червень) активно імпортувала продовольчу пшеницю через неврожай. Нині Україна практично повністю покрила дефіцит продовольчого зерна, імпортувавши з початку поточного маркетингового року 3,5 млн. тонн.

Потреба внутрішнього ринку в продовольчому зерні оцінюється в 6—6,5 млн. тонн на рік. Запаси продовольчого зерна в Україні на 1 квітня становили 2,382 млн. тонн. 2003 року був отриманий врожай пшениці в обсязі 20,2 млн. тонн (2002 року — 38,8 млн. тонн).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі