Тепер, коли жнивування на Миколаївщині завершується, а у засіки надійшло більше двох мільйонів тонн хліба, — вже очевидно, що розрахунок на масове залучення збиральної техніки зі сторони повністю себе виправдав. Першими завершили жнива сільгосппідприємства найпівденнішої частини області — Очаківського району. Причому їх вдалося провести ще в стисліші терміни, ніж планувалося, — не за два тижні, а за 12 днів. Врахувавши можливості кожного окремого підприємства, фахівці застосували різні підходи до організації жнив. Скажімо, велике, добре оснащене власною технікою приватно-орендне підприємство «Ольвія» і ряд інших ставку робили на власні сили, тільки частково залучаючи техніку зі сторони. Слабші господарства ще взимку уклали договори з підприємствами і фірмами Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Хмельницької та Київської областей про залучення комбайнів для роботи на полях.
Усього в жнивах тільки в Очаківському районі брало участь 87 місцевих збиральних агрегатів і 67 — залучених. Намолот з 29 тис. гектарів лану становив понад 85 тис. тонн, що більш ніж у два рази перевищило торішній валовий збір зерна.
Скоротило терміни жнив і те, що в цьому приморському районі не пошкодували коштів на гербіциди, обробивши ними всі посіви зернових. Отож, на час дозрівання поля були чистими від бур’янів. Така тактика дозволила основну масу хлібів збирати прямим комбайнуванням, завдяки чому різко скоротилися терміни жнив і з лишком компенсувалися витрачені кошти. Досвід такого господарства, як «Ольвія», що мало можливість і вклало великі кошти в купівлю мінеральних добрив і гербіцидів, засвідчив, що навіть в умовах нинішньої цінової політики можна вести інтенсивне землеробство. Тут озимої пшениці з гектара зібрано по 50,4 центнера, а на круг — по 47,2 центнера зернових. Валовий збір 13 тис. тонн високоякісного зерна дозволяє господарству розрахуватися за всі витрати, одержати відчутний прибуток.
Слідом за Очаківським через тиждень жнива завершили в Миколаївському районі. Валовий збір тут становив понад 130 тис. тонн зерна. Тут також широко використовували залучену майже з усієї України жнивну техніку. Показово, що поруч з великими високомеханізованими господарствами, хороший урожай не тільки виростили, а й вчасно зібрали фермери, — їхня частка у хлібному короваї району перевищує чверть.
Особливо спекотна погода, пришвидшивши дозрівання хлібів у північніших районах і областях, трохи знизила можливості маневрування збиральною технікою. Але все-таки розрахунок на те, що жнивний технічний «кулак» слід зосередити на півдні і в міру дозрівання хлібів просувати його на північ, цілком себе виправдав. У кожному разі, тоді, коли в південних районах Миколаївщини жнива завершувалися, у Кіровоградській, Дніпропетровській та інших областях центру, не кажучи вже про північ, вони тільки-но розпочиналися.
Всього на Миколаївщині в нинішній збиральній кампанії брало участь понад 1000 екіпажів зернових комбайнів, залучених зі сторони. Більшість їх, а також сотні миколаївських агрегатів рухаються на північ за заздалегідь визначеними маршрутами. Це саме підтвердив кор. «ДТ» і начальник обласного управління сільського господарства і продовольства Антон Яковлєв: «Найдієздатніші збиральні агрегати з Очаківського і Миколаївського перекинуті у Братерський, Кривоозерський і ряд інших районів. А в міру завершення жнив в області дедалі більше техніки (і не тільки залученої) перекидається в сусідні регіони».