Експерт: Необхідно встановити мінімальну ціну на землю

Поділитися
Відчуження землі чи земельних прав має відбуватися за умови сталої ціни за гектар, яка не повинна опускатися нижче мінімальної, встановленої законом...

Відчуження землі чи земельних прав має відбуватися за умови сталої ціни за гектар, яка не повинна опускатися нижче мінімальної, встановленої законом. Про це в інтерв’ю «ДТ» заявив член нового складу робочої групи Секретаріату Президента з удосконалення земельного законодавства, автор альтернативного проекту закону «Про земельний ринок» Аркадій Корнацький.

На його думку, в законі про приватизацію забули встановити мінімальну ціну землі, що призвело до зловживань на земельному ринку. «Навпаки, записали, що ціна паю вільно визначається сторонами угоди. Тобто не встановили мінімальної ціни продажу, хоча це потрібно було зробити ще до прийняття Земельного кодексу», — зазначає Корнацький, наголошуючи, що саме це і було б головним захистом селянина від несправедливого обезземелення.

Експерт вважає, що вартість гектару землі не повинна перевищувати 2,5–3 тисячі гривень. «Буде висока ціна — не прийде інвестор, — вважає він. — Наші аграрні вчені економісти-бухгалтери, встановлюючи високу цінову планку, повинні знати: цим «бубликом» вони не заманять інвестора у село. Швидше відлякають».

За його словами, невелика ціна на землю має встановлюватися з огляду на те, що для наведення ладу на купленій землі інвестор має придбати імпортну техніку, новітні технології, елітне насіння, дорогі паливно-мастильні матеріали, найняти високооплачуваних менеджерів, операторів сільськогосподарських машин, надати їм житло, одягти.

«Думаєте, якщо завтра скасуємо мораторій, в Україну почнеться паломництво латифундистів? Аж ніяк!» — каже Корнацький, знову наголошуючи, що 2,5–3 тис. грн. за гектар — цілком реальна і пристойна ціна, яка дасть змогу інвестору осісти у селі.

Також Корнацький впевнений, що селянин, котрий продає землю за мінімальною ціною, повинен набувати права довічної ренти від покупця. «У разі відчуження власної приватизованої земельної ділянки селянин повинен отримати гроші — раз, і шматок хліба — два. Гарантований шматок хліба до кінця свого віку, але без права передачі права ренти у спадщину», — резюмує експерт.

Детальніше читайте в інтерв’ю Володимира Чопенка з Аркадієм Корнацьким у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі