Вирок керівництву ДП "СхідГЗК" та "Еко-сервісу" після апеляції залишився без змін

Поділитися
Вирок керівництву ДП © НАБУ
Обвинувачених засуджено до позбавлення волі на 9 та 8 років.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 30 травня 2023 року залишила без змін вирок ВАКС від 2 листопада 2022 року, яким колишнього заступника генерального директора державного урановидобувного підприємства "СхідГЗК" та керівника приватної компанії "Еко-Сервіс" засуджено до 9 та 8 років позбавлення волі, повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Йдеться про Ігоря Голобородька та Ігоря Ведуту. Наразі вони перебувають за кордоном та оголошені в розшук.

На початку 2015 року шляхом відкритого конкурсу ДП "СхідГЗК" було обрано постачальника сірки, яка використовується в технологічному процесі видобутку урану. Після виграшу конкурсу та укладення договору поставки керівник підприємства - переможця і заступник гендиректора ДП "СхідГЗК" з порушенням вимог закону уклали низку додаткових угод, якими суттєво збільшували вартість одиниці сірки, і одночасно зменшували її обсяг. У підсумку підприємство отримало значно менше сірки за суттєво вищою ціною, ніж було визначено результатами конкурсу, хоча загальна сума витрат ДП "СхідГЗК" нібито й не зросла.

Нагадуємо, за даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "СхідГЗК". У період з 2013 по 2016 рік злочинною організацією у складі посадових осіб ДП "СхідГЗК", посадових осіб STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft GmbH, а також групою осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, серед яких Мартиненко, була здійснена розтрата коштів ДП "СхідГЗК" в обсязі 17,28 мільйона доларів США шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. Як наслідок, підприємство зазнало збитків на суму понад 25 мільйонів гривень.

Детективи НАБУ 20 квітня 2017 року затримали колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколу Мартиненка і відпустив його на поруки групи народних депутатів. У листопаді прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про об'єднання кримінальних проваджень про розтрату коштів "СхідГЗК" і "Енергоатому" в одне. Однак влітку 2022 року справу розділили. За епізодом "СхідГЗК" розгляд ще триває.

У січні 2018 року ДП "СхідГЗК" придбало урановий концентрат виробництва казахстанської "Казатомпром" через австрійську компанію Steuermann Investitions und Handelsgesellschaft GmbH. ДП "СхідГЗК" через Steuermann закупив 225 тонн концентрату на суму близько 15 мільйонів доларів. 

Восени 2019 року колишньому заступнику гендиректора "СхідГЗК" і директору "Еко-Сервіс" оголосили підозру в незаконному заволодінні коштами держпідприємства. Зараз вони знаходяться в міжнародному розшуку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі