Відмили 100 млн грн при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива: НАБУ оголосило підозри представникам «Енергоатому»

Доповнено
Поділитися
Відмили 100 млн грн при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива: НАБУ оголосило підозри представникам «Енергоатому»
Співучасник схеми свого часу відзначився фразою про "зниклі" гроші. 

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура  повідомили про підозру п’ятьом особам , яких підозрюють у завданні майже 100 млн грн збитків державному підприємству «НАЕК «Енергоатом».

Зокрема серед підозрюваних:

  • генеральний директор відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом»;
  • начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом»;
  • керівник приватної компанії, його заступника та працівника юридичного відділу компанії.

За даними слідства, у 2017-2020 рр. для потреб ДП «НАЕК «Енергоатом» виконувались роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

У 2020 році у зв’язку із коригуванням проєкту будівництва виникла необхідність у закупівлі робіт для його завершення. У грудні того ж року між ВП «Атомпроектінжиніринг», яке входить у структуру ДП НАЕК «Енергоатом», та приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір завершення будівництва сховища. При цьому за додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» втричі дорожче.

«Енергоатом» свого часу уже закуповував систему радіаційного контролю – через першого підрядника будівництва «Укрбудмонтаж». А згодом гроші на таку ж покупку пішли через нового виконавця,  хоча контракт із ним за 2020 рік не передбачав купівлі цієї системи.

Нагадаємо, ще в січні 2022 року журналісти «Схем» опублікували розслідування, в якому заявили, що призначене уже за президентства Володимира Зеленського керівництво  «Енергоатому» організувало відмивання частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі.

Тоді ВП «Атомпроєктінжиніринг» очолював Микола Божко, який на опублікованому журналістами аудіо заявляв, що: «Ви ж розумієте, що гроші пішли, продані, сп***жені (вкрадені – ред.) і так далі. Треба знаходити інші джерела фінансування і причому їх треба якось узаконити. Як? Ми ще не зовсім розуміємо».

Щоправда чутки про відсторонення Божка від посади з’явились лише у вересні 2023 року.  

Ще одним підозрюваним у справі може бути директор з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Шейко.  Згідно з ухвалою Вищого антикорупційного суду у справі № 991/4048/22 НАБУ зобов’язали внести відомості до ЄРДР щодо нього через підозру, що саме Юрій Шейко за хабар забезпечив перемогу ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» у тендері на будівництво Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі