Вищий антикорупційний суд підтримав позицію прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та заочно арештував колишнього голову Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка, повідомила пресслужба САП.
За даними слідства Сенниченко очолював злочинне угрупування, яке впродовж 2019 – 2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ «Одеський припортовий завод» та один з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Також угрупування легалізувало отримані злочинним шляхом доходи загальною сумою понад 10 млрд гривень.
Згідно з рішенням суду, після затримання підозрюваного, який перебуває у міжнародному розшуку, його мають доставити до місця проведення досудового розслідування і тоді слідчий суддя вирішить питання про застосування запобіжного заходу.
Нагадаємо, з вересня 2019-го до лютого 2022-го Фонд державного майна очолював саме Дмитро Сенниченко, якого звільнили після скандалу із приватизацією київського заводу "Більшовик" за суттєво зменшеною ціною. У березні 2023 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили йому про підозру. Щоправда заочно, оскільки Сенниченко виїхав з країни. За даними ЗМІ, спочатку він знаходився у Франції, а зараз переховується в Іспанії.
Здаючи однією рукою антикорупційним органам хабарників, іншою, за даними антикорупційних органів, Дмитро Сенниченко щомісяця забирав собі у гаманець 200 тисяч доларів від роботи державних підприємств "Одеський припортовий завод" та "Об’єднана гірничо-хімічна компанія". Як це стало можливо? Чи міг топ-посадовець рівня Сенниченка діяти самостійно без згоди згори? І як так склалося, що, по суті, всі фігуранти справи завчасно виїхали с країни? Відповіді читайте у матеріалі Тетяни Безрук «"Спільники". Вистава на 10 мільярдів колишнього голови Фонду держмайна Сенниченка».