Бізнесмена Сергія Тищенка зі справи Пашинського заарештували. Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд. Тищенко залишатиметься під вартою до 11 квітня, однак може вийти під заставу.
НАБУ і САП підозрюють його у співорганізації з екснардепом Сергієм Пашинським заволодіння нафтопродуктами Сергія Курченка, які були заарештовані і підлягали націоналізації. Збитки, за даними правоохоронців, складають майже 1 млрд грн.
Прокурор САП просив арешт і майже 500 млн грн застави, однак суд визначив її у розмірі 363 млн грн
У разі внесення застави на Тищенка буде покладено низку процесуальних обов’язків, зокрема носити електронний браслет, прибувати до детектива, прокурора або суду за кожним викликом та вимогою, не відлучатися з Києва та області без дозволу детектива, прокурора або суду, повідомляти про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, а також здати закордонний паспорт та інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Як повідомлялось, у 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн.
Про цей кейс та схему привласнення пального у статті для ZN.UA «Путін усіх помирить?» писав колись директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.
Колишній голова парламентського комітету нацбезпеки і оборони ВРУ Сергій Пашинський був фігурантом принаймні трьох кримінальних проваджень щодо розкрадань в оборонній сфері.