Справи проти Коломойського: Які підводні камені мають спроби влади показати свою здатність діяти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Справи проти Коломойського: Які підводні камені мають спроби влади показати свою здатність діяти © Скріншот з відео
 Коломойський може зіграти й на користь ідеї влади прирівняти корупцію до держзради під час воєнного стану.

Останні кілька тижнів влада не раз демонструвала, нібито готовність зайнятися злочинами олігарха Ігоря Коломойського. Однак у цих демонстрацій була й прихована мета. Яка саме, пояснив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін «Врятувати (не)рядового Коломойського».  

«На вершині айсберга ми бачимо підозри, затримання, ізолятор СБУ і рекордну заставу у 3,8 млрд грн. Проте під водою є ще одна прихована мета — спроба заховати Коломойського від антикорупційних органів. Тому і закрила олігарха в ізоляторі СБУ, щоб він не розговорився на допитах в ізоляторі НАБУ. Адже Ігор Валерійович — носій багатьох знань про українську корупцію, в тому числі пов’язану із людьми з найвищих кабінетів цієї влади», – пише Шабунін.

Також, за його словами, справу Коломойського точно спробують використати для просування ідеї влади прирівняти корупцію до «державної зради». Мовляв, дивіться, наскільки ефективні БЕБ та СБУ, що самого Коломойського змогли запроторити в СІЗО.

«Хоча наслідки від реалізації такої ідеї будуть вкрай негативними. Наприклад, легалізація механізму передачі справ про топкорупцію від НАБУ до СБУ у випадку, коли підозрюваними виявляться наближені до керівництва офісу президента. Тому активні рухи довкола Коломойського є тизером для майбутніх законодавчих ініціатив», – підсумував Шабунін.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави розміром 509 мільйонів гривень. Тоді олігарх відмовився вносити заставу.

Згодом НАБУ вручило Коломойському нову підозру у заволодінні 9,2 млрд грн «ПриватБанку». За даними ZN.UA, це лише один з епізодів з виведення коштів з «ПриватБанку», над якими працює НАБУ. Зазначимо, що НАБУ підозрює колишнього голову правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета за двома епізодами розтрати коштів установи – майже 137 млн ​​та 8,2 млрд гривень.

Також НАБУ арештувало активи Коломойського. Серед них – частки у статутному капіталі товариств, якими олігарх володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1 тисяч об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тисячі транспортних засобів та суден.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі