Сьогодні Кабмін має визначитися з новим директором НАБУ. ZN.UA дізналося імена трьох претендентів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сьогодні Кабмін має визначитися з новим директором НАБУ. ZN.UA дізналося імена трьох претендентів © НАБУ
Уряд планує провести позачергове засідання, аби обрати з трьох поданих комісією кандидатів.

У суботу, 4 березня, Кабінет міністрів планує зібратися на позачергове засідання, аби розглянути трьох кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Джерела ZN.UA назвали трьох претендентів, прізвище одного з яких і потрапить у постанову Кабміна про призначення очільника Бюро.

Роман Осипчук

sud.ua

Роман Осипчук – керівник управління внутрішнього контролю НАБУ. У 2004-2015 роках працював у підрозділах Держслужби боротьби з економічною злочинністю Управлінь МВС у Луганській та Київській областях. У тестуванні на знання законодавства набрав 95 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок набрав 218 балів.

Семен Кривонос

sud.ua

Семен Кривонос – керівник Державної інспекції архітектури та містобудування. У 2016 році він став переможцем конкурсу на керівника Одеського територіального осередку НАБУ. Проте швидко відмовився від посади, коли журналісти «Слідство.Інфо» виявили, що його статки не відповідають доходам. Зокрема Кривонос не задекларував квартиру в Києві вартістю 3 млн грн, швиденько переписавши її на матір. У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок набрав 224 бали.

Сергій Гупяк

sud.ua

Сергій Гупяк – начальник 4-го слідчого відділу Теруправління Держбюро розслідувань у Хмельницькому. До ДБР працював в органах прокуратури. У тестуванні на знання законодавства набрав 97 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок набрав 225 балів.

Нагадаємо, термін повноважень попереднього директора НАБУ Артема Ситника закінчився 16 квітня 2022 року, а конкурс на нового очільника оголосили в листопаді.

На початку лютого 2023 Комісія з проведення конкурсу на посаду директора НАБУ змінила процедуру перевірки на доброчесність, аби пришвидшити відбір кандидатів. Терміновість призначення директора Бюро пояснюється тиском з боку Євросоюзу та США. Водночас завершення відбору та призначення нового директора НАБУ й прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є однією умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ до ЄС.

Наприкінці січня президент України Володимир Зеленський заявив, що директора НАБУ оберуть вже через тиждень. Ймовірно з керівником одного із антикорупційних органів хотіли визначитись до проведення саміту Україна-ЄС, 3 лютого. Однак вже тоді було зрозуміло, що це не є можливим, зважаючи на кількість претендентів.

Про перебіг конкурсу на посаду директора НАБУ та його виклики читайте у статті керівниці юридичного відділу Громадської Організації «Центр протидії корупції» Олени Щербан «Конкурс на директора НАБУ. Ризики і шанси двадцятки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі