Схема на вугільних шахтових підприємствах завдала збитків державі на 51 млн грн

Поділитися
Схема на вугільних шахтових підприємствах завдала збитків державі на 51 млн грн © oei1 / depositphotos
НАБУ направило справу до суду.

Національне антикорупційне бюро направило до суду матеріали справи корупційної схеми, яку "провертали" впродовж 2016-2018 років на закупівлях державних підприємств — "Селидіввугілля",  "Мирноградвугілля" та "Шахтоуправління" десятеро обвинувачених. Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Такою схемою спільники завдали збитків державі на 51 мільйона гривень.

Вісьмох з них правоохоронці відправили на лаву підсудних вже у листопаді 2021 року. Сьогодні детективи скерували до суду справу стосовно решти — директора ТОВ "Доненергоекспорт" та колишнього голови тендерного комітету ДП "Мирноградвугілля".

Як виявили під час слідства правоохоронці, учасники корупційної схеми фактично встановили контроль над закупівлями державних підприємств. Йдеться про весь ланцюг: від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, в яких  правоохоронні органи встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія. При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: пально-мастильні матеріали, запасні частини до гірничошахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Але фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродаючи з націнкою товар, придбаний у підприємств реального сектору. Ті ж через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів співпрацювати з держпідприємствами напряму.

Упродовж трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закуповували за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 мільйони гривень, незаконно переплативши понад 51,17 мільйона гривень. 

Усім обвинуваченим інкримінують за ч. 4 ст. 28 - ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 КК України. У зв’язку з переховуванням керівника ТОВ "Доненергоекспорт" та колишнього голови тендерного комітету ДП "Мирноградвугілля" слідчим суддею наданий дозвіл на здійснення стосовно них спеціального досудового розслідування. У 2020 році в цьому провадженні правоохоронці повідомили про підозру десяти особам: трьом особам повідомили про підозру 16 березня, шістьом – 19 березня та одному – у квітні.

Нагадуємо, Державне бюро розслідувань повідомило про підозру чотирьом колишнім генеральним директорам Державного підприємства "Волиньвугілля". Вони в різні періоди з 2017 по 2022 роки очолювали підприємство та завдали збитків на 1,17 мільярда гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі