Понад $30 млн збитків: Ексміністру інфраструктури та його заступнику оголосили підозру

Поділитися
Понад $30 млн збитків: Ексміністру інфраструктури та його заступнику оголосили підозру © Facebook/НАБУ
Експосадовців підозрюють у створенні протиправної схеми навколо стягування корабельного збору.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура у середу, 22 лютого, повідомили колишньому міністру інфраструктури та його тогочасному першому заступнику про підозру у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі збитків на суму в понад 30 мільйонів доларів. Про це повідомили пресслужби НАБУ та САП.

За даними слідчих, у липні 2015 року експосадовці ухвалили наказ, який дозволив стягувати корабельний збір із суден в порту "Південний" не лише держпідприємству "Адміністрація морських портів України", а й приватним компаніям – у пропорції 50/50. Хоча за законодавством ці кошти може отримувати виключно АМПУ як користувач державної акваторії порту.

Органи не розкривають імен фігурантів, однак, відомо, що в 2015 році главою Мінінфраструктури був Андрій Пивоварський.

Як з’ясували правоохоронці, згаданий наказ затвердили без належного економічного обґрунтування, проігнорувавши зауваження департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури і АМПУ.

До того ж, одним з бенефіціарних власників приватних компаній є людина, підозрювана НАБУ і САП у корупції в межах роботи Державної продовольчо-зернової корпорації України. Ця особа перебуває в розшуку, до неї також застосувала санкції Рада національної безпеки і оборони.

"Розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи НАБУ розпочали восени 2019 року, для чого витребували матеріали з СБУ і Нацполіції, коли ті намагались закрити відповідні провадження", – зазначили в Національному антикорупційному бюро.

Там також розповіли, що НАБУ неодноразово зверталося до Кабміну, Мін’юсту, Мінінфраструктури і ДП "АМПУ" з вимогою припинити незаконну схему, однак ті не прислухались до наданих аргументів. Протиправний наказ не скасували, як і не подали позови про повернення згаданими компаніями отриманого корабельного збору.

"За результатами експертизи, лише впродовж 2017-2021 років через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн доларів США, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство досліджує наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів", – додали в пресслужбі НАБУ.

Колишніх міністра інфраструктури та його першого заступника підозрюють у вчиненні злочину за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу – зловживанні владою чи службовим становищем, яке стало причиною тяжких наслідків. Наразі правоохоронці ще не встановили місце перебування першого ексзаступника глави Мінінфраструктури, який у 2015 році також обіймав посаду голови Тарифної ради міністерства.

Наразі слідчі продовжують розслідування і встановлюють можливих інших причетних до вчинення злочину.

Нагадаємо, 22 лютого про підозру також повідомили керівнику управління адміністративно-господарської діяльності Київської митниці – за системне розкрадання підпорядкованого майна на суму 40 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі