Підкуп топпосадовців у сфері відновлення: суд призначив спільнику нардепа заставу в понад 12 млн грн

Поділитися
Підкуп топпосадовців у сфері відновлення: суд призначив спільнику нардепа заставу в понад 12 млн грн
Обрано запобіжний захід - тримання під вартою з альтернативою застави.

Вищий антикорупційний суд сьогодні, 24 листопада застосував до керівника суб’єкта господарювання, якого спільно з народним депутатом викрили на наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення, запобіжний захід - тримання під вартою з альтернативою внесення 12,078 млн грн застави, повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура.

Строк дії тримання під вартою – до 21 січня 2024 року.

Крім того, повідомляє САП, підозрюваний має обв'язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатись з м. Хмельницького без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти детектива, прокурор чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Нагадаємо, кілька днів тому САП повідомила про підозру чинному народному депутату, якого викрили на наданні неправомірної вигоди віцепрем'єр-міністру з відновлення України – міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму; також про підозру повідомили спільнику нардепа – керівнику суб’єкта господарювання.

За даними САП, установлено, що народний депутат України, діючи за попередньою змовою з директором акціонерного товариства запропонували топпосадовцям неправомірну вигоду за виділення 1 млрд грн додаткового фінансування робіт, яке виконувало підконтрольне їм зазначене товариство. Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити від 3% до 5% від обсягу фінансування.

У подальшому підозрювані надали особам, які займають особливо відповідальне становище, частину цієї неправомірної вигоди у розмірі 150 тис доларів США. Також у САП зазначили, що Кубраков і Найєм співпрацювали з НАБУ та САП та сприяли розслідуванню протиправних дій.

Антикорупційні органи не повідомляють імені підозрюваного, однак народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що мова йде про депутата із групи «За майбутнє» Сергія Лабазюка.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі