Обшуки в десяти областях і Києві: в Україні викрили масштабну схему ухилення від призову

Поділитися
Обшуки в десяти областях і Києві: в Україні викрили масштабну схему ухилення від призову © Офіс генерального прокурора
На тлі обшуків у ТЦК та СП вирішується питання оголошення про підозру зловмисникам.

На території України викрили масштабну схему з допомоги військовозобов’язаним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. У кримінальному провадженні за відповідними фактами триває досудове розслідування, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в Telegram.

Як зазначається, правоохоронці вже провели майже сотню санкціонованих обшуків у Одеській, Закарпатській, Київській, Полтавській, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Львівській, Житомирській та Івано-Франківській областях, а також у місті Києві. 

У межах слідчих дій виявили й вилучили медичну документацію, журнали реєстрації медичних висновків, довідок амбулаторних та інші документи. Крім того, за місцями проживання ухилянтів було знайдено оригінали довідок про нібито непридатність до служби за станом здоров’я, тимчасові посвідчення із вказанням непридатності до служби.

"За даними слідства, службові особи районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в областях, діючи спільно з членами військово-лікарської комісії, при посередництві третіх осіб, налагодили схему видачі довідок про визнання чоловіків непридатними до військової служби за станом здоров’я. В подальшому військовозобов’язаних знімали з військового обліку. Така послуга в середньому коштувала 6000 доларів США", – йдеться в повідомленні ОГП.

Там додали, що в ході перевірки частини військовозобов’язаних вдалося з’ясувати, що ті навіть не з’являлися на проходження ВЛК. Це, зокрема, доводить відсутність будь-яких відомостей про зазначених ухилянтів у електронній системі охорони здоров’я. 

"Отримані довідки про непридатність до військової служби вони використовували для виїзду за кордон", – уточнили в Офісі генерального прокурора.

Наразі правоохоронні органи продовжують розслідування та вирішують питання щодо оголошення про підозру причетним до вчинення правопорушень.

Раніше повідомлялося, що Національне агентство з питань запобігання корупції почало активно перевіряти, як живуть воєнкоми. Минулого тижня проводилися 102 таких моніторинги способу життя, загалом у базу на перевірки внесено 1800 керівників та заступників керівників ТЦК та СП. Крім цього, президент України Володимир Зеленський казав, що наявні результати перевірок воєнкомів невтішні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі