Колишній нардеп у змові з іншими посадовцями завдали шкоди банку на понад 160 млн гривень

Поділитися
Завершено розслідування у справі стосовно семи осіб, серед яких голова комітету Верховної Ради VIII скликання, чиновники СБУ та АРМА, керівництво держпідприємства.

Завершилося розслідування у справі стосовно колишнього Голови Комітету ВР, посадовців СБУ, АРМА та державного підприємства, повідомляє у Telegram Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно семи осіб, серед яких голова комітету Верховної Ради VIII скликання, посадовці СБУ та АРМА, керівництво державного підприємства, які у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи. Детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

03 жовтня САП та НАБУ повідомили указаним особам про зміну раніше повідомленої підозри, а саме в частині завданих збитків, які за результатами досудового розслідування встановлені у сумі понад 160 млн грн.

За версією слідства, у 2019 році Голова Комітету Верховної Ради VIII скликання, будучи фактичним власником низки юридичних осіб здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок і низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

Щоби уникнути іпотечних зобов’язань та отримати можливість продати збудовану житлову нерухомість, народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на момент повідомлення про підозру особа обіймала керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівників підрозділу АРМА та державного підприємства «ССЕТАМ», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

За інформацією САП, особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу права вимоги на вказану нерухомість за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 160 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю і тою, яку сплатили зловмисники.

Також слідством зібрані докази того, що колишній народний депутат та його помічник надавали начальнику відділення ГСУ СБУ за вчинювані останнім дії неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів та об’єкту нерухомості на загальну суму близько 3 млн грн.



Крім того, за версією слідства колишній працівник ГСУ СБУ не відобразив у електронній декларації відомості про об’єкт комерційної нерухомості, що отриманий ним як неправомірна вигода від народного депутата у збудованому на отриманій від протиправних дій земельній ділянці. Право власності на нерухомість оформлено на третю особу, проте перебувало у фактичній власності правоохоронця.

Нагадаємо, ще в кінці минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування зловживань з боку Бюро економічної безпеки, Агентства з розшуку та менеджменту активів, митниці і податкової. Ця комісія розглядала серед іншого й діяльність ДП «СЕТАМ», що підпорядковувалося Мін’юсту і через яке було реалізоване арештоване майно. Детальніше про цю історію читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "АРМА: приватна біржа проти державної системи е-торгів" на ZN.UA. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі