Колишній глава Верховного Суду Князєв готовий здавати суддів-подільників. Але є нюанси

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Колишній глава Верховного Суду Князєв готовий здавати суддів-подільників. Але є нюанси © Юридична газета
Адвокати Князєва неодноразово виходили з такою пропозицією до слідства. Але НАБУ та САП не можуть запропонувати угоду, яка влаштувала б головного фігуранта справи

Четвертого жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура прозвітувала про завершення досудового розслідування у справі щодо отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі колишнім головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим. Слідство вважає, що він отримав гроші за ухвалення позитивного рішення від олігарха Костянтина Жеваго через адвоката-посередника Олега Горецького.

Окрім Князєва, Жеваго та Горецького, у справі проходять четверо суддів Великої палати Верховного Суду – вони проголосували за рішення на користь Жеваго, у них були знайдені мічені купюри. Розслідування щодо них було виділено в окреме провадження. Чому слідство досі не може пред'явити суддям підозр пише редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті «Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді ВС залишилися без підозр?»

«З суддями є велика проблема, – розповідає джерело ZN.UA у НАБУ. – У розмові на плівках між Князєвим та Горбуровим (колишній друг і земляк Князєва, він же – агент НАБУ, – ред.) йдеться про те, що екс-глава ВС вже про все домовився із суддями і що гроші необхідно розкласти на 13 пакетів. Ми, безумовно, можемо підозрювати, що у схемі було задіяно 13 суддів Великої палати, але гроші під час обшуків знайшли лише у чотирьох. Більше того, виявлені суми мічених купюр не відповідають передбачуваним – у конвертах мало бути по 100 тисяч доларів, а детективи вилучили у когось 40 тисяч доларів, а у когось взагалі 2500 у.о».

ZN.UA відомо, що судді висувають свої версії того, як мічені гроші опинилися у них – включно з покупкою доларів в обмінному пункті. Наразі слідство встановлює всі події для доказу своєї версії.

Як повідомляє джерело ZN.UA у САП, дати свідчення на суддів Верховного суду може лише Князєв. Його адвокати неодноразово виступали із такою пропозицією до слідства. Але НАБУ та САП не можуть запропонувати угоду, яка б їх влаштувала. Найкраще, що Князєв може отримати від угоди за його статтею – це 8 років позбавлення волі, оскільки за нею у законодавстві не працюють пом'якшувальні механізми, як у випадку з адвокатом Горецьким.

Але якщо слідство знайде якийсь механізм, щоб Князєв отримав менше, то він готовий здавати суддів. Проте такого механізму у законодавстві на сьогодні немає, – уточнює джерело. – Якби законодавець удосконалив інститут угод і ми змогли б застосувати нижчий термін покарання, процес розслідування був би розблокований. Тобто Князєву передбачено вісім років, а ми, наприклад, пропонуємо три».

На запитання ZN.UA наскільки адекватне покарання у три роки в'язниці для голови Верховного Суду, який стояв на чолі спрута, джерело ZN.UA навів такі аргументи:

«Давайте виключимо емоції та просто поміркуємо у форматі реальності. Припустимо, суд дасть Князєву вісім років, відсидить він не більше п'яти (у нас працюють процедури дострокового звільнення), різниця з урахуванням плати за інформацію – лише два роки. Проте ми доведемо провину всіх суддів Великої палати ВС. Будь-який адекватний слідчий розуміє, що це правильно та вигідно стороні звинувачення. Так, у нас є один організатор злочинної схеми – топ-корупціонер, голова Верховного Суду, але ж він не звільняється від покарання. Боротьба з корупцією – це не кількість років, які отримав один (Князєв може отримати і 15 років, але при цьому 13 (!) суддів продовжуватимуть вершити «правосуддя»), а невідворотність покарання всім учасникам схеми. Це цивілізована практика, якщо ми хочемо рухатися далі і реально знищувати коріння корупції, а не зрізати верхівки. Нехай і дуже помітні», – вважає джерело.

Нагадаємо, що голову Верховного Суду Князєва та адвоката Горецького було затримано 15 травня. За версією слідства, Горецький передав другий транш хабара 450 тис. доларів від олігарха Костянтина Жеваго, який платив за рішення суду на свою користь.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі