Український уряд 4 березня затвердив Державну антикорупційну програму, яка є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021-2025, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Антикорупційна програма спрямована на:
- підвищення ефективності системи запобігання корупції в різних сферах суспільного життя;
- формування негативного ставлення до корупції в суспільстві;
- забезпечення невідворотної відповідальності за корупцію.
«Маємо розуміння, що такий важливий документ повинен залишатись живим, відкритим для пропозицій і доповнень. Тому будемо працювати з парламентом, з іншими стейкхолдерами, з керівниками антикорупційних органів», - сказав Шмигаль.
Прем’єр додав, що сьогодні Комісія визначила і подала в КМУ свої пропозиції щодо трьох фіналістів відбору на посаду директора НАБУ, тож уряд на найближчому засіданні затвердить директора бюро.
Зазначимо, що нова антикорупційна програма надає занадто великий обсяг повноважень для НАЗК, що може негативно вплинути на адекватність рішень агентства. Окрім створення та введення в експлуатацію єдиної системи моніторінгу (ІСМ), за яку відповідає та яку контролює НАЗК, мова буквально про забезпечення належної діяльності Координаційної робочої групи уряду з питань антикорупційної політики; належне інформування Кабінету міністрів, Верховної Ради та президента про стан реалізації антикорупційної держпрограми; системну та ефективну роботу щодо спонукання виконавців антикорупційної держпрограми до вчасного виконання передбачених нею заходів. Плюс про розробку і затвердження Порядку моніторингу та оцінки реалізації Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми з її виконання.
Державна антикорупційна стратегія, ухвалена влітку, два роки чекала рішення парламенту. Детальніше про боротьбу з корупцією в Україні читайте в інтерв'ю голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, яке він дав редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій - «У Міноборони порушили закон щодо уповноваженого антикорупційного підрозділу».