Експосадовцям Міноборони висунули нові підозри у розтраті майже мільярда гривень на закупівлях

Фото Доповнено
Поділитися
Неякісні бронежилети закупили у компанії, власником якої є росіяни. 

Державне бюро розслідувань разом зі Службою безпеки України повідомили про нову підозру ексзаступнику Міноборони В’ячеславу Шаповалову, колишньому керівнику одного з Департаментів міністерства Богдану Хмельницькому та ексначальнику управління речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Цього разу підозра стосується перешкоджання діяльності розтрати майже 950 млн грн, повідомили в ДБР.

Зокрема, за даними слідства, 2022 року Міноборони та східноєвропейська компанія уклала договір на постачання великої партії бронежилетів. Однак, судово-балістична та товарознавча експертизи встановили, що ЗСУ не можуть використовувати ці бронежилети, адже ті не відповідають стандартам. Відповідно їх використання на передовій поставило б під загрозу життя та здоров’я наших військових. Збитки державі, яких завдала така закупка, становили майже 950 млн грн.

Трьом фігурантам повідомили про підозру за: ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ), ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

В Офісі генерального прокурора уточнили, що за даними слідства, підозрювані у період дії воєнного стану придбали для Збройних сил України 50 тисяч бронежилетів, які за своїм якісним станом та характеристиками не відповідали встановленим вимогам та не могли бути використані у війську.

При цьому бронежилети закупили у компанії нерезидента, кінцевими бенефіціарними власниками якої є громадяни Росії.

Наразі двоє з підозрюваних перебувають під вартою в межах інших кримінальних проваджень. Зокрема, колишні заступник Міністра оборони України і керівник Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони підозрюються у розтратах 100 та 250 млн грн на закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ, а також майже мільярда гривень на постачанні для ЗСУ непридатної військової форми.

Як писало ZN.UA восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр офіційно заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам. Тоді оні в офісі президента, ані особисто президент Зеленський жодним чином не прокоментували розслідування ZN.UA, однак врешті тодішнього міністра оборони Олексія Резнікова було звільнено з посади. 

Це був вже другий великий скандал щодо закупівель Міноборони. До цього в січня 2023 року ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йшлося, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–«прокладкою». Також цікавим є той факт, що НАБУ, як з'ясувалося згодом, відкрило кримінальне провадження за фактом зловживань на закупівлях Міноборони ще до публікації ZN.UA. Принаймні про це заявили у відомстві. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі