Чи розкрадається в Україні європейська допомога: розповідає заступник керівника OLAF

Поділитися
Про ризики втратити допомог США та Європи.

Корупція є значною проблемою в Україні. Останнім часом кількох українських політиків та чиновників було звільнено за звинуваченнями в корупції під час війни, останнім з них є голова Верховного суду Всеволод Князєв. Його спіймали на хабарі у 3 мільйони доларів.

Одним з органів, який бореться, зокрема, з корупцією в Україні, є Європейський офіс по боротьбі з шахрайством («OLAF» — скорочено «Office européen de lutte antifraude»). Віце-президент Офісу Андреас Шварц не виключає, що у подібних скандалах можуть фігурувати і кошти європейської допомоги. Про це він розповів у інтерв’ю виданню WELT.

За його словами, Україна не захищена від корупції. 

«Наразі ЄС підтримав Україну приблизно 30 мільярдами євро, більшість з яких були надані уряду в Києві, щоб він мав можливість продовжувати надавати державні послуги. Після закінчення війни ще мільярди євро будуть передані на відновлення», — заявив Шварц.

Звісно, що ці гроші будуть корисними лише у випадку, якщо вони дійсно будуть витрачатись на нові дороги, школи та лікарні. ОLAF стежить за тим, щоб кошти справді витрачалися за призначенням.

Водночас, Шварц налаштований оптимістично.

«Я переконаний, що Україна сама докладе всіх зусиль, щоб взяти проблему корупції під контроль. З одного боку через те,  що громадяни не сприймуть, якщо призначені для відновлення країни мільярди зникнуть у кишенях корупціонерів. З іншого боку, тому що корупція значно відлякує міжнародних донорів», — заявив він, додавши, що за наявності корупційних схем Європа та Америка можуть втратити готовність допомагати Україні.

В інтерв'ю Шварц також повідомив, що нещодавно Київ відвідав генеральний директор Європейського офісу по боротьбі з шахрайством Вілле Італа. Він також переконаний, що у Києва є політична воля вжити більш жорстких заходів проти корупції. Це підтверджує і нещодавній гучний арешт у Верховному суді. 

Крім того, вважає Шварц, Україні слід посилити співпрацю з OLAF. 

«Ми готові підтримати Україну в її зусиллях по боротьбі з корупцією і найкраще за будь-яке інше агентство у світі підготовлені для цієї місії», — наголосив він.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово обіцяв більш рішучу боротьбу з практикою хабарництва в країні, що є, зокрема, вимогою для вступу України в ЄС.

Раніше у Раді Європи відзначили «певні покращення» у виконанні Україною антикорупційних рекомендацій.

Українці спростовують поширений міф про те, що все, що не стосується фронту, не на часі. Ще й як на часі, особливо корупція. Юлія Самаєва розказує про результати соцопитування, яке серед іншого показало, що «Головні внутрішні вороги українців — корупціонери у владі. Банкова, спиш?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі