UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Євроради на Радбезі ООН закликатиме Китай підштовхнути Росію до «справедливого миру» в Україні — Reuters

Очікується, що в засіданні Радбезу візьме участь віце-президент Китаю.

Глава Євроради Шарль Мішель звернеться безпосередньо до Китаю на Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй із проханням зробити більше, щоб підштовхнути Росію до "справедливого миру" в Україні. Про це повідомляє Reuters.

На засіданні Ради Безпеки, яке відбудеться в середу, 20 вересня, під час щорічної Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, Мішель закликатиме до "справедливого миру, який поважає Статут ООН і його основні принципи - територіальну цілісність суверенної держави".

Потім Мішель звернеться безпосередньо до китайської делегації.

"Як відповідальні нації, давайте об'єднаємо зусилля, щоб переконати Росію припинити цю злочинну війну, від якої страждає так багато людей", - йдеться чернетці його промови, із якою ознайомилося Reuters.

Читайте також: У Росії заявили, що Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів із Сі Цзіньпіном

Віце-президент Китаю Хань Чжень перебуває у Нью-Йорку на щорічній зустрічі світових лідерів у межах Генасамблеї ООН. Очікується, що він візьме участь у засіданні Ради Безпеки.

Китай утримався під час голосування 193 членів Генеральної Асамблеї ООН, які в переважній більшості вимагали від Москви вивести свої війська з України і припинити бойові дії. Утримання Китаю від голосування, як видається, відображає намагання залишитися на дипломатичній дистанції щодо війни РФ проти України. Пекін заявив, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні поважатися, але, вказуючи на занепокоєння Росії щодо НАТО, наголошує, що всі проблеми безпеки повинні бути вирішені.

Читайте також: Китай планує поглиблювати торговельні зв'язки з Росією, попри несхвалення з боку Заходу — Reuters 

США та їхні союзники стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після початку повномасштабної війни РФ проти України. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.

У той же час Пекін намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “мирний план” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою