UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина починає ратифікацію членства Фінляндії в НАТО – Ердоган

Щодо Швеції Туреччина залишається невблаганною.

Туреччина починає процес затвердження заявки Фінляндії на вступ до НАТО, зокрема питання буде найближчим часом розглянуте у  турецькому парламенті. Про президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив у п’ятницю, 17 березня, на спільній прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Ніїністе в Анкарі.

За словами Ердогана Фінляндія зробила «щирі та конкретні кроки» щодо усунення стурбованості Анкари у сфері безпеки», пише турецьке державне агентство «Анадолу».

«Рішення про окремий розгляд заявок до НАТО було прийнято у світлі відсутності у Фінляндії акцій посібників терористів, чого не скажеш про Швецію», - сказав Ердоган.

Що ж стосується за явки Швеції на вступ до НАТО, то турецький лідер заявив, що переговори продовжаться у світлі врахування ставлення Анкари до теми боротьби з тероризмом.

«Анкара передала Стокгольму список із 120 терористів. Без видачі цих злочинців Туреччини, позитивне ставлення [до заявки НАТО] неможливе», - сказав Ердоган.

У свою чергу президент Фінляндії Саулі Нііністе подякував Ердогану і додав, що оголошення про ратифікацію є важливим для всієї Фінляндії.

Водночас, яки пише Yle, Нііністе додав, що членство Фінляндії в НАТО не є повним без Швеції та підкреслив, що шведи добрі люди.

Читайте також: Угорщина знову перенесе голосування щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО — AP 

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявку на приєднання до НАТО. Це сталося після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але підтримати заявки повинні всі 30 членів НАТО. Швеція зіткнулася з запереченнями з боку Туреччини через надання притулку особам, яких Анкара вважає членами терористичних груп.

Заначимо, що окрім Туреччини заявки Швеції та Фінлянді також блокує Угорщина, яка затягує винесення цього питання на голосування парламенту.

Про що домовилися Туреччина, Швеція та Фінляндія під час спільних переговорів 9 березня? Які шанси Стокгольма й Гельсінкі, що турецький парламент схвалить їхні заявки до початку саміту НАТО у Вільнюсі? Чи хоча б до кінця року?  Відповіді на ці запитання — у статті Володимира Кравченка «Дипломатія землетрусу: чи пустять Швецію і Фінляндію в НАТО?».