UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай в останню хвилину скасував запрошення німецькому міністру

Пекін не надав багато пояснень, вказавши на причини, пов'язані з графіком. 

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер не поїде до Пекіна, оскільки його китайський колега Лю Кун, з яким він мав зустрітися в середу, 10 травня, в останню хвилину скасував зустріч, що, на думку експертів, може мати глибші причини, ніж просто неузгодженість у розкладі. Про це пише Euractiv.

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів Німеччини, Лю Кун несподівано скасував зустріч всього за два дні до її початку.

«Китайське Міністерство фінансів попросило на вихідних відкласти переговори двох міністрів, заплановані на 10 травня, з причин, пов'язаних із розкладом», - повідомили в німецькому відомстві, додавши, що китайська сторона не надала жодних додаткових пояснень, що викликало дискусії про справжню причину скасування зустрічі.

Читайте також: Шольц запросив главу уряду Китаю на переговори у Берлін на тлі напруги між Пекіном та ЄС — Bloomberg

І Лінднер, і його Вільна демократична партія (ВДП) закликали Німеччину та ЄС бути обережними у відносинах із «системним суперником» Китаєм.

Нещодавно міністр освіти Німеччини Беттіна Старк-Ватцінгер, також із ВДП, стала першим членом німецького уряду, який відвідав Тайвань. Цей візит спонукав посольство Китаю в Німеччині висловити «значне невдоволення».

«Чи пов'язане скасування візиту з позицією ВДП, яка полягає в тому, що Німеччина повинна бути рішучішою у відносинах з Пекіном, залишається питанням припущень», - заявили в Міністерстві фінансів Німеччини.

Запланована зустріч Лінднера і його китайського колеги повинна була підготувати обидві країни до майбутніх урядових консультацій. За даними німецького міністерства, тепер вона буде перенесена.

Тим часом, німецький коаліційний уряд вже кілька разів відкладав презентацію запланованої стратегії щодо Китаю. Документ окреслює майбутній підхід країни до політичних та економічних відносин із Пекіном.

Читайте також: Китай розширює можливості для арешту іноземців за шпигунство — The Guardian

Раніше повідомлялося, що глава МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідала Китай. Вона назвала деякі моменти своєї поїздки до Китаю «більш ніж шокуючими» і заявила, що Пекін все більше перетворюється на системного суперника, а не на торгового партнера і конкурента. Вона не стала уточнювати деталі, хоча зауваження прозвучало після її заяви про те, що Китай стає «дедалі репресивнішим як усередині, так і агресивним зовні».

Німеччина працює над новою стратегією щодо Китаю, яка передбачає більш тверезий погляд на відносини і має на меті зменшити залежність від економічної наддержави Азії, яка є головним торговельним партнером Берліна з 2016 року.