Міністр закордонних справ Китаю Ван І здійснить поїздку до країн Африки, зокрема, відвідає Єгипет, Туніс, Того і Кот-д'Івуар з 13 по 18 січня, заявило МЗС Пекіна. Про це повідомляє Reuters.
Цей буде 34-й рік поспіль, коли міністр закордонних справ Китаю вирушить до Африки у свою першу закордонну поїздку цього року, сказала на прес-конференції речник МЗС Мао Нін.
Ван також відвідає Бразилію і Ямайку з 18 по 22 січня.
Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін минулого року зміцнив дипломатичні відносини з рекордною кількістю держав, намагаючись згуртувати країни Глобального Півдня з метою зміни світового порядку, сформованого під керівництвом США.
Згідно з аналізом Bloomberg, Пекін поглибив відносини з 17 державами і територіями, більшість з яких належать до країн, що розвиваються. Таких темпів не спостерігалося протягом першого десятиліття перебування Сі при владі.
У той час як Вашингтон вибудував дипломатичну стратегію, залежну від коаліцій переважно багатих союзників, Пекін робить протилежне — згуртовує країни, що розвиваються і які складають більшість населення світу, використовуючи допомогу, торгівлю та інвестиції.
За останні роки Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає "виплекати сад світової Сі-вілізації". Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського "Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?".