Китай посилює вплив на Африку, зміцнюючи з нею економічні зв'язки

Поділитися
Китай посилює вплив на Африку, зміцнюючи з нею економічні зв'язки © unsplash/jannerboy62
Ефіопська кава, мадагаскарська ефірна олія, кенійські квіти та багато інших продуктів з Африки стають все популярнішими серед китайських споживачів у місті Чанша, важливому транспортному вузлі в центральній частині Китаю.

Третя Китайсько-африканська торговельно-економічна виставка у Чанші, яка стартувала 29 червня, принесла китайським споживачам продукцію високої якості за низькими цінами, а для африканських виробників та торговців – вихід на нові експортні ринки. За останні 20 років торгівля між Китаєм та Африкою неухильно зростала, і в 2022 році досягла рекордного рівня 282 мільярди доларів США. Очікується, що виставка, в якій візьмуть участь близько 1500 експонентів, допоможе Китаю та Африці зміцнити торговельні відносини, пише Xinhua.

Імпорт з Африки

Китай продовжує розширювати імпорт африканських товарів, пояснюючи це зокрема бажанням допомогти країнам Африки відновити економіку після пандемії COVID-19. КНР – друга за величиною країна призначення африканської сільськогосподарської продукції. Останніми роками середній темп зростання експорту африканської сільськогосподарської продукції в Китай досяг 11,4%.

З липня минулого року Кенія експортувала до Китаю понад 3000 тонн свіжих авокадо, що принесло дохід понад 3200 фермерам. Місцева влада східноафриканської країни розраховує найближчими роками збільшити обсяг експорту до 100,000 тонн щорічно.

На 8-й Міністерській конференції Форуму з китайсько-африканської співпраці у 2021 році Китай оголосив про створення "зеленого коридору" для імпорту африканської сільськогосподарської продукції. З того часу більше десятка африканських країн отримали дозвіл на експорт до Китаю сільськогосподарської продукції, такої як цитрусові з ПАР та кунжут із Танзанії.

Виставки та інші платформи для товарів з Африки

За допомогою Китайської міжнародної імпортної виставки, Китайсько-африканської економічної та торгової виставки, фестивалів онлайн-покупок та інших платформ Китай допомагає африканській продукції вийти на китайський та світовий ринки.

Танзанія, що межує з Кенією на півночі, є другим за величиною виробником вина в Африці на південь від Сахари після ПАР.

"Виставка надасть нам можливість продемонструвати наші вина на міжнародному рівні, і наша компанія сподівається на збільшення продажів у Китаї", - сказав Арчард Като, керуючий директор Alko Vintages Company, танзанійської виноробної компанії, яка брала участь у виставці в Чанші.

Інвестиції Китаю в Конго

Виставка створює можливості і для Демократичної Республіки Конго (ДРК), яка вважає Китай "привілейованим" та "стратегічним" партнером, сказав міністр зовнішньої торгівлі Конго Жан-Люсьєн Бусса Тонгба.

"Уряд ДРК віддає пріоритет диверсифікації своєї економіки, і це також є ключовою ідеєю, якою я хотів би поділитися з китайськими інвесторами. Це відповідає нашим внутрішнім потребам, потребам світового ринку та, звичайно, потребам китайських інвесторів", - сказав він.

Згідно з офіційною статистикою, нові інвестиції Китаю в ДРК досягли 500 мільйонів доларів у 2022 році, а обсяг торгівлі між двома країнами становив 21,8 мільярда доларів того ж року. Станом на зараз Китай встановив нульові тарифи приблизно на 97 відсотків товарів із ДРК.

Торгівля анчоусами

На виставці, що проходить в Чанші, китайські споживачі вперше змогли спробувати анчоуси з Кенії. Місцеві жителі називають їх "дагаа": маленькі рибки, спіймані в Індійському океані, були оброблені, висушені та упаковані на заводі Huawen Food (Kenya) Export Processing Zone Limited – китайської компанії, розташованої в Кенії.

Абді Дура, 30-річний батько двох дітей, народився у рибальській родині у селі на березі Індійського океану. "Це хвилюючий момент - стати свідком першого експорту анчоусів на китайський ринок. Тепер, коли ми отримали новий ринок для дрібної риби, ми очікуємо на збільшення наших доходів і сподіваємось придбати нові рибальські снасті, щоб покращити обсяги нашого улову", - сказав Дура.

Салім Мвур'я, секретар кабінету міністрів Міністерства гірничодобувної промисловості, синьої економіки та морських справ Кенії, сказав, що перше постачання анчоусів від кенійських рибалок на китайський ринок стало "історичним моментом для країни".

Синя економіка відкриє нові горизонти для кенійсько-китайської співпраці, сказав Мвур'я.

Переробка каучуку

За останні роки Китай направив до Африки сільськогосподарських експертів та створив понад 20 сільськогосподарських демонстраційних центрів. Китайські підприємства створили сільськогосподарські кооперативні парки та переробні підприємства в африканських країнах, використовуючи передові технології, обладнання та досвід, щоб підвищити врожайність.

У лютому минулого року кілька китайських підприємств підписали угоди про співпрацю щодо будівництва заводів попередньої переробки каучуку, пальмової олії, бавовни та іншої сільськогосподарської продукції в Кот-д'Івуарі та інших країнах Західної Африки.

Зараз у Кот-д'Івуарі, одному з провідних виробників каучуку в світі, введено в експлуатацію два заводи китайського підприємства з переробки каучуку, річна потужність яких становить близько 260,000 тонн, що еквівалентно чверті виробництва каучуку в країні.

Бру Бонавентура, керівник ресурсного відділу Івуарійського міжпрофесійного фонду сільськогосподарських досліджень і консультацій, розповів, що до приходу китайської компанії в Кот-д'Івуар у місцевих фермерів не було каналів розподілу та транспортування, вони були змушені мати великі та дорогі запаси та продавати сировину за низькими цінами. Ситуація покращується, оскільки китайська фабрика забезпечила фермерам стабільні та недорогі канали доставки.

За словами Бонавентури, все більше молодих людей, які працюють у великих містах, повертаються додому, де сільськогосподарське виробництво – наприклад, вирощування каучуку, приносить їм більший дохід.

Розширення співпраці між Китаєм та Африкою

Китай та Африка за останні роки реалізували низку економічних проектів на таких платформах як Ініціатива "Пояс і шлях" та Китайсько-африканська торговельно-економічна виставка.

За даними Міністерства комерції Китаю, Китай залишається найбільшим торговим партнером Африки протягом 14 років поспіль. Обидві сторони спільно побудували та ввели в експлуатацію понад 10,000 км залізниць, близько 100,000 км автомобільних доріг, а також низку важливих об'єктів інфраструктури, включаючи аеропорти, доки, мости та електростанції.

В останні роки співпраця між Китаєм та Африкою розширилася від сільського господарства, інфраструктури та виробництва до нових галузей, таких як "зелена" економіка, охорона здоров'я, фінанси та цифрові інновації.

З початку цього року багато місцевих органів влади в Китаї направили делегації до Африки або провели форуми співпраці для розширення контактів з африканськими країнами.

Інвестиції в Кенію

Кенія має намір продемонструвати на виставці в Чанші інвестиційні можливості в різних секторах, таких як "синя економіка", доступне житло, виробництво, цифрова супермагістраль та переробка сільськогосподарської продукції, сказав Майкл Огуту, співробітник з просування інвестицій в Інвестиційному управлінні Кенії, на рекламній конференції третьої Китайсько-африканської торгово-економічної виставки, що відбулася минулого місяця в Найробі.

Огуту сказав, що уряд Кенії створив сприятливе нормативно-правове середовище для залучення капіталу, технологій та досвіду з Китаю на тлі прагнення здійснити економічні перетворення, орієнтовані на людину.

На думку міністра комерції, торгівлі та промисловості Замбії Чіпокі Муленги, виставка, що зараз проходить, є важливою платформою для зміцнення економічної та торгової співпраці між Китаєм і африканськими країнами.

"Можливість, яку Китай надав Африці та багатьом іншим країнам - це те, що ми не хочемо втратити", - сказав міністр комерції, торгівлі та промисловості Замбії Чіпока Муленга.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі