Річард Дірлав, колишній керівник британського шпигунського агентства MI6 стурбований загальним станом західної непідготовленості та нестійкості. І Німеччина не єдине джерело тривоги для 79-річного Дірлава. Коли він був головою MI6, Дірлав дуже вибірково ставився до того, чим він ділився з Федеральною розвідувальною службою Німеччини, побоюючись, що це занадто легко може просочитися в Росію (зважаючи на вразливість німецьких систем зв'язку). Окрім Німеччини, особливе занепокоєння у відставного розвідника викликає Велика Британія, зазначає Politico.
Коли мова заходить про Велику Британію, Дірлав відзначає розрив між словами й діями, між попередженнями — на кшталт заяви міністра оборони Гранта Шаппса про те, що Британія повинна вирішити, "чи здатися морю проблем, чи зробити все можливе, щоб стримати небезпеку", — і реальними діями з підготовки.
"Якби ви зупинили когось на вулиці у Великій Британії й запитали, чи вважає він, що Велика Британія перебуває у стані війни, він би подивився на вас як на божевільного", — сказав Дірлав. "Але ми воюємо — ми залучені в сіру війну з Росією, і я намагаюся нагадати людям про це".
Дірлав жорстко критикує рівень оборонних витрат Великої Британії, вважаючи їх недостатніми для протистояння загрозам, які виходять від Росії та Китаю. У весняному бюджеті, опублікованому минулого тижня, канцлер Джеремі Хант оголосив, що нових коштів на збройні сили Британії виділятися не буде, вирішивши зберегти видатки на оборону на рівні 2% від національного доходу через скорочення бюджетних видатків, потреб Національної служби охорони здоров'я і пріоритетного зниження податків. Однак, як вважає Малкольм Чалмерс з Королівського інституту об'єднаних збройних сил, у реальному вираженні це означає скорочення витрат і, найімовірніше, урізання можливостей.
Однак колишній очільник MI6 бачить розраду в тому, що роблять країни Центральної Європи та Балтії, зокрема хвалячи Польщу за досягнення рекордно високого рівня видатків на оборону в рамках НАТО. Польща зараз витрачає на оборону майже 4% ВВП. Дірлав вважає, що таке збільшення витрат на оборону також необхідне для "захисту від Трампа". Проте Дірлав, який очолював MI6 з 1999 по 2004 рік, неоднозначно ставиться до Трампа. Є одна річ, яка йому безумовно подобається в Трампі — його непередбачуваність.