Президент Польщі Анджей Дуда під час засідання Ради національної безпеки Польщі, перед спільним з главою уряду Дональдом Туском візитом до Білого дому наголосив на важливості для країн НАТО збільшити витрати на оборону з 2% до 3%. Про це повідомляє Укрінформ.
"Я хочу запропонувати найближчим часом, зараз, під час нашого візиту до Білого Дому, і я буду говорити про це з усіма нашими наступними союзниками, а також з генеральним секретарем НАТО у штаб-квартирі Альянсу, щоб країни НАТО спільно вирішили, що вимогою Альянсу буде виділення не 2%, а 3% ВВП на оборону, що це буде та межа, нижче якої опускатися категорично не рекомендується", – наголосив глава держави.
Дуда зазначив, що якщо НАТО буде сильним, то ніхто на нього не наважиться напасти
За його словами, Польща є відповідальним партнером НАТО, оскільки разом із союзниками підтримує Україну, яка бореться з російським агресором, і виділяє 4% ВВП на обороноздатність своєї країни.
Польський лідер у межах зустрічі також висловив переконання, що потенціал НАТО зростає, зокрема завдяки вступу Фінляндії і Швеції. Глава держави також сподівається, що Альянс зможе прийняти сміливе рішення і "у відносно недалекому майбутньому прийняти Україну до НАТО".
Водночас Дуда подякував віцепрем’єру-міністру національної оборони РП за готовність розпочати роботу над новою Стратегією національної безпеки країни.
Він підкреслив, що попередню було ухвалено лише у 2020 році, але 2022 рік вніс величезну зміну.
"Це зміна, з якої ми робимо висновки протягом останніх двох років від початку російської агресії проти України. Саме в стратегічному плані як шляхом спостереження, так і через аналіз ситуації", – додав польський президент.
За його словами, цей документ буде підготовлено до третьої річниці російської агресії проти України.
Раніше президент Польщі Анджей Дужа заявляв, що Росія не нападе на НАТО, адже члени Альянсу добре підготовлені та мають сучасну техніку. Польський лідер вважає Альянс сильним і здатним "негайно захищатися". Дуда наголосив, що зараз Польща займається модернізацією своєї армії. Наприклад, вона вже передала застарілу радянську техніку ЗСУ, аби отримати сучасні зразки.