Чому Німеччина вразлива для розвідувальних служб союзників — Politico

Поділитися
Чому Німеччина вразлива для розвідувальних служб союзників — Politico © aussiedlerbote
Після витоку інформації про ракети Taurus Німеччині слід взяти приклад з нової розвідувальної стратегії Росії.

Звісно, можна подумати, що вищому військовому керівництву Німеччини не потрібно нагадувати про необхідність зберігати пильність. Однак, оскільки Росія несподівано вривається своїм масованим пропагандистським переворотом, повною мірою використовуючи перехоплення того, що мало бути таємною розмовою між начальником ВПС Німеччини й трьома підлеглими на цьому тижні — очевидно, що воно потребує цього, повідомляє Politico.

Під час сумнозвісної 38-хвилинної телефонної розмови військову четвірку застали за обговоренням того, як переконати неохочого канцлера Німеччини Олафа Шольца погодитися на надання Україні ракет дальнього радіусу дії Taurus. Вони також говорили про те, чи можуть ці ракети зруйнувати Керченський міст, що з'єднує Росію з окупованим Кримом — дуже важливий об'єкт, а також про те, як британці й французи транспортують і націлюють ракети дальнього радіусу дії, які вони постачають Україні.

Досі залишається незрозумілим, як саме Росія здійснила перехоплення розмови. Однак для вищого військового керівництва використання стандартного комерційного програмного забезпечення для відеоконференцій замість захищеної військової системи — в цьому випадку WebEx, що належить американській компанії Cisco Systems — виглядає, щонайменше, випадковістю. Як вважає міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, не виключено, що вразливість могла виникнути через те, що один з учасників зателефонував з Сінгапуру, використовуючи незахищену лінію, що дозволило російським хакерам проникнути в систему.

Проблеми з WebEx вже були й раніше, і вони набули широкого розголосу. Ще у 2020 році було виявлено три вразливості, які дозволяли хакеру отримати доступ як "привид" і навіть вести аудіострічку, якщо його виключили з віртуальної зустрічі. Потім, у січні цього року, з'явилися й інші попередження про великі вразливості WebEx.

Але така недбалість у питаннях безпеки, схоже, є порядком денним у Німеччині. 26 лютого Шольц сам розлютив британців тим, що вони назвали "кричущим зловживанням розвідданими", розкривши, що британські солдати перебували в Україні, допомагаючи націлювати британські ракети Storm Shadow. Складається сумна картина, що нагадує часи холодної війни, коли Західну Німеччину розглядали як  "решето" для розвідувальних служб союзників.

"І в той час, як німці зараз, схоже, втрачають свої позиції, росіяни, вчаться на своїх минулих помилках і намагаються оберігати свої секрети, приховувати особи своїх оперативників і вдосконалювати свої можливості", — пише видання.

Згідно з доповіддю Джека Уотлінга, Олександра Данилюка і Ніка Рейнольдса для Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень, російська "професійна та оперативна безпека часто є слабкою", але зараз докладаються значні зусилля для її реформування. ГРУ реструктуризує систему управління набором і підготовкою кадрів і, схоже, вирішує проблему "вразливості свого персоналу і його ідентифікації за допомогою сучасних аналітичних методів", в тому числі за допомогою мобільного зв'язку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі