UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз домовився з Туреччиною про заходи щодо скорочення потоку біженців

Туреччина погодилася розмістити у себе біженців в обмін на спрощення візового режиму з ЄС.

У четвер, 15 жовтня, лідери Євросоюзу узгодили з Туреччиною план дій зі скорочення потоку біженців в обмін на поступки Анкарі з боку Брюсселя, в тому числі і спрощення візового режиму, передає AFP.

"Наші інтенсивні зустрічі з турецькими лідерами ... були присвячені одній цілі: скорочення міграційних потоків, які йдуть через Туреччину до ЄС. План дій є важливим кроком в цьому напрямку", - сказав голова Європейської Ради Дональд Туск.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер пообіцяв прискорити роботу щодо спрощення візового режиму з Туреччиною в обмін на заходи з розміщення біженців у цій країні.

"Ми домовилися з нашими турецькими партнерами, що процес лібералізації візового режиму буде прискорено, але це не означає, що ми відійдемо від основних критеріїв", - сказав Юнкер.

Читайте також: Австрія витратить на біженців у 2016 році 1 млрд євро

7 жовтня ЄС оприлюднив проект плану співробітництва з Туреччиною щодо біженців. З нього випливає, що Євросоюз готовий надавати Анкарі фінансову допомогу в обмін на створення кращих умов прийому біженців в Туреччині і їх тривалого перебування в країні. Крім цього, проект передбачає повернення в Туреччину мігрантів, які нелегально перебралися в Євросоюз і не отримали політичного притулку.

14 жовтня дипломатична делегація Євросоюзу вирушила до Туреччини з пропозицією укласти угоду про співпрацю в питанні біженців. ЄС хоче обміняти певні пільги для турків, серед яких введення безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, в обмін на посилення співпраці з Європою для зменшення потоку біженців з Сирії.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".