UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврогрупа не буде вести переговорів з врегулювання кризи в Греції до референдуму

Греція проведе референдум 5 липня, громадяни повинні будуть проголосувати, приймати чи ні умови кредиторів.

Міністри фінансів країн єврозони вирішили дочекатися підсумків референдуму в Греції, перш ніж вести які-небудь нові обговорення щодо боргової кризи в Греції. Про це повідомив глава Єврогрупи Єрун Дейселблум.

"У сформованій політичній ситуації ми не бачимо підстав для подальших переговорів. У найближчі дні переговорів не буде, ні на рівні Єврогрупи, ні з владою та установами Греції. Ми просто будемо чекати результату референдуму в неділю, і приймемо його результат до уваги", - сказав він.

Греція готується провести референдум 5 липня, громадяни повинні будуть проголосувати, приймати чи ні умови кредиторів. Формулювання питання референдуму буде носити технічний характер: чи готові ви прийняти проект угоди, представленого Єврокомісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом на засіданні Єврогрупи 25 червня і складається з двох документів? Далі у бюлетені будуть слідувати складні назви двох документів.

Напередодні голосування влада ввела обмеження на зняття грошей з банкоматів і оголосили банківські канікули, паралізувавши роботу бізнесу. Біля банкоматів грецьких банків вишикувалися довгі черги охочих зняти дозволені 60 євро в день.

У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.

Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).

В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.

Примітно, що Ціпрас заявив, що не стане "приниженим" прем'єром у випадку, якщо греки схвалять угоду з кредиторами на референдумі, і натякнув, що піде у відставку.