UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна чіпів: Китай заборонив купувати мікросхеми американської компанії Micron

Аналітики не сумніваються, що це відплата за експортні обмеження технологій

Китай зробив останній залп в ескалації напівпровідникової війни зі США, оголосивши, що продукція компанії Micron Technology Inc. не пройшла перевірку кібербезпеки в країні, пише Bloomberg. 

21 травня Пекін застеріг операторів ключових об'єктів інфраструктури від купівлі товарів компанії Micron, заявивши, що виявив «відносно серйозних» ризиків для кібербезпеки її продукції, яка продається в Китаї (мікросхеми пам’яті). 

Згідно із заявою Адміністрації кіберпростору Китаю, ці компоненти спричинили «значні ризики для нашої критично важливої інформаційної інфраструктури», що може вплинути на національну безпеку.

Технологічний сектор став ключовим полем битви за національну безпеку між двома найбільшими економіками – у грудні Вашингтон вніс до чорного списку Yangtze Memory Technologies Co., китайського державного виробника флеш-пам'яті в Ухані, фактично обмеживши можливості Китаю в області передових 3D NAND-чіпів. 

Читайте також: Адміністрація Байдена ще більше обмежить експорт мікросхем до Китаю

«Ніхто не повинен розуміти це рішення як щось інше, окрім відплати за американський експортний контроль над напівпровідниками», – заявив Холден Тріплетт, засновник Trenchcoat Advisors і колишній співробітник контррозвідки ФБР в Пекіні. – «Жоден іноземний бізнес, що працює в Китаї, не повинен бути обманутий цим вивертом. Це чистісінькі політичні дії, і будь-яка компанія може стати наступним прикладом для наслідування».

Цей крок приносить нову невизначеність для інших американських виробників мікросхем, які продають свою продукцію до Китаю, найбільшого у світі ринку напівпровідників. Такі компанії, як Qualcomm Inc., Broadcom Inc. та Intel Corp. постачають до країни мільярди мікросхем, які використовуються в електронних продуктах, що постачаються по всьому світу. 

Більшість продукції Micron виготовляється відповідно до галузевих стандартів, що означає, що мікросхеми можуть бути легко замінені на мікросхеми конкуруючих виробників, таких як Samsung Electronics Co. та SK Hynix Inc. Ці два південнокорейські виробники мікросхем мають заводи в Китаї.

У минулому фінансовому році компанія Micron отримала майже 11% своїх доходів з Китаю. Хоча це відносно низький показник порівняно з іншими великими технологічними компаніями, значна частина світового виробництва електроніки так чи інакше проходить через китайські заводи, і цей крок Китаю може зашкодити відносинам з клієнтами Micron.

Читайте також: США ввели обмеження на експорт напівпровідників до Китаю, Пекіну загрожують серйозні збитки — NYT

Нагадаємо, що сьомого жовтня 2022 року адміністрація Джо Байдена оголосила про нові обмеження на продаж Китаю напівпровідникових технологій, виготовлених у будь-якій точці світу з допомогою американського обладнання – задля зменшення доступу КНР до критично важливих технологій, що потрібні для виробництва комп’ютерів чи зброї.

У березні Японія заявила про обмеження експорту обладнання для виробництва напівпровідників, узгодивши свій контроль за торгівлею технологіями з прагненням США обмежити здатність Китаю виробляти сучасні чіпи. У квітні стало відомо, що уряд Німеччини обговорює заборону експорту до КНР німецьких напівпровідникових хімічних речовин, що використовуються китайськими компаніями для виробництва чіпів.