UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Індії не бачать небезпеки у вакцині AstraZeneca

У ВООЗ рекомендують продовжити щеплення препаратом від АstraZeneca

Влада Індії не бачать небезпеки у вакцині проти коронавірусу COVID-19 компанії AstraZeneca і продовжать масштабне використання цього препарату, повідомляє Al Jazeera.

"Ще раз хочу вас запевнити, що у нас немає ніяких причин для занепокоєння з цього приводу, тому наша кампанія по вакцинації з використанням препарату продовжиться", - цитує канал члена консультативного органу уряду Індії Віноду Паула, який зазначив, що Індія бачила коментарі інших країн і стежить за тим, що відбувається, однак побоювань у місцевої влади це не викликає.

У Всесвітній організації охорони здоров'я рекомендують продовжити щеплення препаратом від компанії АstraZeneca, оскільки його переваги перевищують можливі ризики.

Читайте також: У 17 млн щеплених вакциною AstraZeneca не виникло проблем з утворенням тромбів – дослідження

Україна вже отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії. 

Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень в добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених. 9 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що процес вакцинації від коронавірусу в країні йде не за планом.

За даними ZN.UA, термін придатності вакцини від коронавірусу закінчується 23 червня поточного року, і Україна може не встигнути використати всі дози вакцини, враховуючи нинішні темпи вакцинації.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. Однак поставка зривалася. Детальніше про це читайте в матеріалу «Золота гора» від Мінздоров'я».