Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне заявила, що Україна і НАТО в цьому році розроблять додаткові заходи і практичні кроки для поліпшення сумісності збройних сил в рамках Програми партнерства розширених можливостей, передає "Укрінформ".
Уточнюється, що статусу партнера НАТО з розширеними можливостями стане для України так званим визнанням важливого внеску країни в здійснення операцій, навчань і сил реагування НАТО.
"Як партнер розширених можливостей України зможе отримати нові можливості. Це передбачає поліпшення доступу до програм сумісності, проведення навчань, обмін інформацією та вивчення нашого спільного досвіду. Також...цього року ми будемо працювати разом з Україною для того, щоб удосконалити програму (партнерства розширених можливостей - ред.), будуть додаткові види заходів, щоб поліпшити нашу сумісність", - сказала Кляйне.
За її словами, в НАТО продовжать підтримувати Україну в її прагненні до безпеки і миру.
Раніше повідомлялося, що сьогодні в України мало шансів отримати План дій щодо членства в НАТО, але Альянс має намір запропонувати Києву ще один, новий формат взаємин - Індивідуально-налаштований план партнерства.
Як зазначається редактор відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко, ця ініціатива — еволюція розроблювальної кілька років тому програми «Один партнер — один план» (ОПОП), яка, своєю чергою, є ребрендингом Комплексного пакета допомоги (КПД). Індивідуально налаштований план партнерства не сфокусований виключно на Україні.
Детальніше про те, чому НАТО не готове надати Україні ПДЧ, і що Брюссель пропонує Києву натомість, читайте в статті Володимира Кравченка "Індивідуальний підхід".