Попри оптимізм українського прем'єра, поки Україна має вкрай мало шансів отримати цього року План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. Так само як і в наступному. Справа не тільки в тому, що і Грузія може і не отримати запрошення приєднатися до ПДЧ у 2021-му. Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко в статті зазначає, що Україна і Грузія вже давно йдуть різними шляхами до Північноатлантичного альянсу.
Оглядач додав, що визначальним є позиція ключових країн-членів організації, їх бачення майбутнього НАТО і місця в ньому України.
"Звісно, багато що залежатиме від позиції Байдена. Але не завжди слів Вашингтона достатньо, аби його союзники змінили підхід. Прикладом цього слугує історія з лобіюванням США надання Україні та Грузії ПДЧ на Бухарестському саміті 2008 року. Берлін і Париж досі скептично ставляться до такої перспективи. Втім, як і Рим", - пише Кравченко.
При цьому співрозмовники ZN.UA стверджують, що в Парижі та Берліні все ж потроху змінюється ставлення до надання Україні ПДЧ.
"Але якщо диво трапиться й політичне рішення щодо нашої країни члени НАТО приймуть уже нинішнього року, то малоймовірно, що План нададуть раніше 2023-го. І то це відбудеться за умови, що Київ продемонструє прогрес у ключових питаннях реформування країни. Зокрема у проведенні реформи СБУ та ЗСУ", - продовжує Кравченко.
Детальніше про те, чому НАТО не готове надати Україні ПДЧ, і що Брюссель пропонує Києву натомість, читайте в статті Володимира Кравченка "Індивідуальний підхід".