Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков заявив, що США намагаються зірвати реалізацію пропозицій Росії щодо мирного врегулювання ситуації в Сирії.
"У Сполучених Штатах продовжує активно діяти "Партія війни", ця партія наполягає на ударах, які можуть тривати, як у Лівії, і 60 і 90 днів, незважаючи на російські мирні пропозиції", - сказав Пушков, виступаючи у Держдумі.
"Партія війни" у США буде намагатися зірвати російський план, і це вже почалося, вже робляться скептичні заяви з боку держдепартаменту США, вже помічник з національної безпеки Обами каже, що нічого з цього плану не вийде і що США повинні бути готові до військового удару", - додав він.
ТАКОЖ: Обама розкрив плани США щодо Сирії: військовий удар відкладено, але не скасовано
Нагадаємо, раніше американський президент Барак Обама у телезверненні до нації пообіцяв розглянути пропозицію Росії про передання хімічної зброї у Сирії під міжнародний контроль, додавши, що спочатку треба перевірити, наскільки реально втілити це в життя.
"Поки рано говорити, чи буде успішною ця пропозицію", - сказав він.
При цьому Обама повідомив, що віддав наказ збройним силам залишатися у повній бойовій готовності і бути готовими до завдання "обмеженого удару по Сирії, якщо дипломатичні зусилля не увінчаються успіхом".
Нагадаємо, Вашингтон покладає на режим сирійського президента Башара Асада відповідальність за хімічну атаку у передмісті Дамаска 21 серпня, жертвами якої стали понад 1400 осіб. На думку Обами, тільки військовий удар США "може змусити диктатора Асада поміркувати двічі перед тим, як знову застосувати хімзброю".
9 вересня держсекретар США Керрі попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародному співтовариству.
Пізніше Керрі назвав свою заяву "риторичною", проте ідею підхопила Росія і виступила з пропозицією Дамаску передати свою хімічну зброю під міжнародний контроль, домовитися про подальше знищення арсеналу і приєднання до Організації з заборони хімічної зброї.
Влада Сирії погодилася на пропозицію Москви і висловила готовність оприлюднити місцезнаходження хімзброї на своїй території, показати ці об'єкти представникам РФ, інших держав і ООН, а також згодом відмовитися від неї.
Запропонований Москвою план викликав бурхливі дебати в ООН. Обговорення триває. Сенат США відклав голосування щодо завдання удару по Сирії до рішення Радбезу ООН. !zn
Читайте також:
Євросоюз привітав план Росії щодо хімічного роззброєння Сирії
Сирія прийняла пропозицію Росії передати хімзброю під міжнародний контроль
Глава Пентагону звинуватив Росію в постачанні хімічної зброї Башару Асаду
Путін і Обама обговорили Сирію віч-на-віч: "Протиріччя зберігаються"