Міністр оборони США Чак Гейґел впевнений, що Росія та інші країни забезпечують режим президента Сирії Башара Асада хімічною зброєю. Про це він заявив на слуханнях у конгресі в середу, 4 вересня.
"Не секрет, що режим Асада накопичив хімічну зброю, значні запаси хімічної зброї", - сказав Гейґел. На уточнююче питання конгресмена, з яких конкретно країн прийшла зброя, глава Пентагону відповів: "Росіяни поставляють їм, інші (теж) постачають їм цю хімічну зброю. Дещо-що вони роблять самі".
Президент США Барак Обама вимагав від конгресу дати санкцію на військову операцію проти Сирії. У Вашингтоні вважають доведеним, що влада Сирії 21 серпня застосувала хімічну зброю в околицях Дамаска, в результаті чого загинуло понад 1,4 тисячі людей.
Представники адміністрації щодня консультуються з законодавцями. У вівторок перед сенатським комітетом у закордонних справах виступили держсекретар США Джон Керрі, глава Пентагону Чак Гейґел і голова Об'єднаного комітету начальників штабів Мартін Демпсі.
Початок обговорення резолюції по Сирії в конгресі почнеться не раніше 9 вересня.
Також удар по сирійському режиму без мандата Ради Безпеки ООН підтримують сім країн Євросоюзу. Це Франція, Данія, Хорватія, Румунія, Греція, Латвія і Кіпр.
Спільну позицію ЄС слід виробити глав МЗС 28 країн Союзу на неформальній зустрічі у Вільнюсі 6-7 вересня. !zn
Читайте також:
Вже понад 50 країн визнали факт хімічної атаки в Сирії
США відводять на військову операцію в Сирії 60 днів
Барак Обама виключив можливість наземної операції в Сирії
Барак Обама заручився підтримкою лідерів конгресу для військового удару по Сирії