UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Washington Post розповіла про основні висновки розслідування Pandora Papers

«Секретні файли» описують непрозорий фінансовий всесвіт, де глобальна еліта захищає своє багатство.

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань оприлюднив масив Pandora Papers - документи 14 компаній, що реєстрували і обслуговували офшорні рахунки 35 світових лідерів і понад 300 чиновників з 90 країн світу. Документи опрацьовували понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Протягом року вони проаналізували майже 12 млн файлів, пише The Washington Post.

Деякі лідери країн використовують офшорну систему

Pandora Papers викривають офшорні володіння 35 нинішніх і колишніх лідерів країн, згідно з аналізом Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ). Нові дані розповідають про понад 106 мільйонів доларів, витрачених королем Йорданії Абдалою II на розкішні будинки в Малібу, Каліфорнії, Вашингтоні та інших місцях.

Pandora Papers також викрили мільйони доларів, що таємно належать лідерам Кенії та Чехії. Крім того, за даними Pandora Papers, росіянка, яка, згідно з повідомленнями, мала стосунки з президентом РФ Володимиром Путіним, отримала розкішну квартиру в Монако.

Представники Абдалли заперечують неправомірне використання державних коштів. Лідери Чехії та Кенії, а також Кремль не коментували ситуацію.

Розслідування викрило удвічі більше власників офшорних рахунків та політичних діячів, які намагалися приховати свої статки, ніж «Панамські документи» - попередній глобальний аналіз офшорних фінансів під керівництвом ICIJ.

Деякі американські штати стали центральними у глобальній офшорній системі

Уряд США критикує офшорні фінансові центри. Але нове розслідування розкриває, як іноземні політичні та корпоративні лідери або їх родичі переміщували гроші та інші активи до  американських компаній, у тому числі в Південній Дакоті.

Документи також показують, як компанія в Центральній Америці стала знахідкою для американських клієнтів, дозволяючи їм приховувати свої активи під час кримінальних розслідувань або судових позовів.

Офшорні фінансові компанії відмовляються відповідати на запитання про своїх клієнтів.

Порушення на світовому «ринку мистецтва»

Pandora Papers показують, як відомий арт-дилер Дуглас Латчфорд та його сім'я створили фонди в податкових гаванях незабаром після того, як американські слідчі почали пов'язувати його з розграбованими артефактами.

Журналісти ICIJ дослідили, як офшорні компанії використовуються для приховування правопорушень на світовому «ринку мистецтва». «Секретні файли» описують непрозорий фінансовий всесвіт, де глобальна еліта захищає своє багатство.

Санкції США проти російських олігархів виявилися ефективними

Хоча американські чиновники кажуть, що оцінити приватні рахунки близького оточення Путіна важко, Pandora Papers яскраво показали масштаби санкцій у той час, коли вони є ключовою зброєю у бойових відносинах Вашингтона з Москвою.

Російські олігархи, які потрапили під санкції через те, що Міністерство фінансів США назвало «злочинною» діяльністю Росії, - доклали чимало зусиль, щоб уникнути наслідків такого покарання.

Вони змінювали свої володіння та право власності на активи. Тим не менше, санкції дійсно завдали шкоди та спричинили збитки, які поширилися по фінансових мережах, що включають представників Кремля, резюмує видання.

Читайте також: «Бізнес захищався»: У Зеленського відреагували на розслідування Pandora Papers

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив нове розслідування Pandora Papers.

Оприлюднені журналістами документи стверджують, що у 2012 році «Квартал 95» Зеленського зареєстрував понад десять фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та Кіпрі. Крім того, фірми Зеленського та його оточення могли бути причетними до переказів 40 мільйонів доларів від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським. Це могла бути схема виведення грошей з «Приватбанку»