UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стали відомі нові подробиці випробування нової гіперзвукової зброї Китаєм

Ракета "досить близько" вдарила по цілі, каже американський генерал.

Генерал Джон Хайтен, заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів й друга людина у Збройних силах США, розкрив нові подробиці китайського випробування гіперзвукової зброї, в результаті якої ракета облетіла всю планету зі швидкістю, яка більш ніж у п'ять разів перевищує швидкість звуку.

"Вони запустили ракету далекого радіусу дії", - сказав Хайтен в інтерв'ю CBS News. "Вона обігнула весь світ, скинула гіперзвуковий планер, який пройшов зворотний шлях до Китаю і вразив ціль у Китаї". На питання, чи потрапила вона в ціль, Хайтен відповів: "Досить близько".

На відміну від міжконтинентальних балістичних ракет, які летять по передбачуваній дузі та можуть відстежуватися радарами дальньої дії, гіперзвукова зброя маневрує набагато ближче до землі, що ускладнює її виявлення радарами. У поєднанні з сотнями нових ракетних шахт, які будує Китай, Хайтен вважає, що одного прекрасного дня китайці можуть отримати можливість завдати раптового ядерного удару по США.

"Вона виглядає як зброя першого застосування", - сказав Хайтен. "Ось на що схожа ця зброя".

Протягом десятиліть ядерний баланс між США та Росією залежав від того, що жодна зі сторін не мала можливості завдати успішний перший удар. Якщо Китай зараз спробує створити потенціал першого удару, цей баланс опиниться під загрозою.

США розробляють власну гіперзвукову зброю – але не так швидко, як Китай. Хайтен розповів CBS News, що за останні п'ять років Китай провів сотні гіперзвукових випробувань, а США - всього дев'ять. Китай вже розгорнув одну гіперзвукову зброю середньої дальності, тоді як США, за словами Хайтена, ще кілька років до створення першої гіперзвукової зброї.

Китайське випробування гіперзвукової ракети, проведене 27 липня, порівнюють з моментом в 1957 під час гонки озброєнь з Радянським Союзом, коли Москва запустила супутник "Супутник", ставши першою країною, що вийшла в космос, і застав США зненацька.

На питання, чи порівняв би він китайське випробування із супутником, Хайтен відповів, що "з точки зору технології, це досить вражаюче ... Але Супутник створив у Сполучених Штатах почуття терміновості... Випробування 27 липня не створило такого відчуття терміновості. Але думаю, що воно, мабуть, має створити таке відчуття ”.

Читайте також: Випробування Китаєм гіперзвукової ракети дуже стурбувало США – генерал

У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою. За словами представника МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, в серпні відчувають не новітню зброю, а нібито космічний корабель.

Читайте також: Випробування Китаєм гіперзвукової ракети дуже стурбувало США – генерал

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".