UA / RU
Підтримати ZN.ua

США знають, як виграти у Китаю конкуренцію в технологіях виробництва мікрочіпів

І навіть знають, що це може коштувати $280 мільярдів. Але поки що уряд дає значно менше.

Нещодавно ухвалений у США закон “про чіпи” виділяє близько 13 мільярдів доларів на дослідження та підготовку фахівців у галузі мікроелектроніки, повідомляє Science.

Останні події на планеті, зокрема домагання Китаю на гегемонію в індо-тихоокеанському регіоні та його швидкий технологічний розвиток, змусили США стурбуватися виробництвом мікропроцесорів у себе вдома.

Читайте також: Протистояння США і КНР: напівхолодна напіввійна напівпровідників

Залучення американських студентів до мікроелектроніки за останні 30 років стало проблемою, оскільки робочі місця у напівпровідниковій промисловості перемістилися за кордон, а Google та інші американські компанії вклали гроші у недавніх випускників, щоб вони писали програмне забезпечення, а не виготовляли пристрої.

Наразі університети США формують коаліції з компаніями та місцевими органами влади, щоб бути готовими боротися за інвестиції.

Закон, підписаний 9 серпня, спрямує 11 мільярдів доларів протягом 5 років міністерству торгівлі США на створення Національного центру напівпровідникових технологій (NSTC). Ще два мільярди доларів підуть міністерству оборони на створення національної мережі університетських лабораторій для розробки прототипів напівпровідникових технологій нового покоління.

Крім того, Національний науковий фонд (NSF) виділяє 200 мільйонів доларів протягом 5 років на освіту та підготовку кадрів у галузі мікроелектроніки.

Головними претендентами на участь у NSTC є два великі партнерські об'єднання між промисловістю, академічними колами та урядом. Це: Американська коаліція за інновації у галузі напівпровідників (ASIC), очолювана IBM та нью-йоркським Albany Nanotech Complex; та Semiconductor Alliance, до якого входять Intel, Micron та MITRE Corporation. Обидві групи можуть похвалитися списком академічних важкоатлетів.

До списку завдань центру входить фінансування багатомільйонної модернізації існуючих виробничих лабораторій у десятках університетів та надання дослідникам доступу до свого роду єдиного робочого столу для зниження вартості тестування та створення прототипів нових технологій чипів.

NSTC також покликаний задовольнити потребу у додаткових талантах на всіх рівнях, фінансуючи створення сотень нових посад викладачів, тисячі стипендій, єдину навчальну програму з мікроелектроніки з практичним навчанням та охопленням учнів середніх та старших класів.

Проте лише невелика кількість університетів мають можливість проводити таке навчання, що не дозволить заповнити 42 000 нових робочих місць у галузі напівпровідників, які, як очікується, створить закон про чіпи, каже Цу-Дже Кінг Лю, декан інженерного факультету Каліфорнійського університету в Берклі.

Тому минулого року Лю очолив створення Американської напівпровідникової академії (ASA), національної мережі для освіти в галузі мікроелектроніки. Вона об'єдналася із Фондом SEMI, некомерційним підрозділом галузевої торгової асоціації, щоб отримати фінансування CHIPS від Міністерства оборони США та Національного наукового фонду.

Читайте також: У США компаніям Nvidia та AMD заборонили продавати найкращі чіпи штучного інтелекту в Китай – Reuters

Нагадаємо, два провідні постачальники інертного газу неону в Україні, які виробляють близько половини глобальних запасів ключового компонента для виробництва чіпів, призупинили свою діяльність через вторгнення Росії, що поставило під загрозу світове виробництво чіпів.