UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія готова продовжити діалог із США та НАТО щодо гарантій безпеки – Лавров

Російським міністр стверджує, що РФ продовжить діалог і «щодо прояснення позицій Заходу».

Глава російського Міністерства закордонних справ Сергій Лавров заявив, що РФ продовжить діалог зі Сполученими Штатами та НАТО з питань безпеки, пише «Інтерфакс». За словами російського міністра, є шанс виробити непоганий пакетний результат.

«Ми продовжимо наш діалог і щодо прояснення позицій Заходу щодо того, наскільки домовленими є члени НАТО в частині виконання цього принципу неподільності безпеки, і, звичайно ж, вестимемо експертні консультації щодо узгодження підходів із специфічних питань, чи то ракети середньої та меншої дальності, чи щодо зниження військових ризиків», - заявив Лавров під час переговорів із главою МЗС Польщі Збігневом Рау.

Глава МЗС країни-агресора стверджує, що «завдяки зусиллям на всіх цих напрямках у комплексі можна виробити дуже непоганий пакетний результат».

Читайте також: Гарантії безпеки для Росії: Україна — всього лише частина проблеми, заявив Песков

Наприкінці 2021 року РФ передала США та НАТО свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі, ключовою з яких було нерозширення НАТО на схід. У січні Москва отримала відповідь на свої вимоги: США та НАТО заявили, що альянс дотримуватиметься політики «відкритих дверей», але висловили готовність до діалогу з контролю над озброєннями.

Раніше представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Москва не прийматиме відповіді Євросоюзу та НАТО на так звані «гарантії безпеки». За її словами, така «колективна відповідь» нагадує «кругову поруку».

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».