UA / RU
Підтримати ZN.ua

Початок нової ери: у Німеччині проходять вибори до Бундестагу

Наступник Меркель стане новим лідером однієї з найвпливовіших країн Європи.

Німеччина сьогодні обирає новий склад Бундестагу. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 за місцевим часом і працюватимуть до 18:00, очікується, що 40% виборців проголосують поштою, пише DW.

Навіть після відходу Меркель ФРН залишається впливовим гравцем на міжнародній арені, до голосу якого дослухаються інші члени Європейського Союзу та країни за його межами. Тож за виборами у Німеччині пильно стежать не лише всередині країни.

За місця у Бундестазі змагаються 47 партій, на виборах вперше за багато років не балотуватиметься канцлерка Ангела Меркель, яка вирішила закінчити політичну кар’єру. Замість неї до Бундестагу йде лідер Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет.

Основними конкурентами Лашета є лідер соціал-демократів Олаф Шольц і співголова «Зелених» Анналена Бербок. Згідно з останніми опитуваннями, розрив між лідерами незначний – соціал-демократи на кілька відсотків випереджали консервативний блок ХДС/ХСС, а тому інтрига щодо переможця зберігається.

Втім, хто б не став наступником Меркель, йому доведеться вирішувати чимало питань, які залишилися від попередниці. Список внутрішніх проблем і невирішених питань у зовнішній політиці чималий, а тривалі коаліційні переговори навряд чи сприятимуть їх швидкому вирішенню.

Відхід Ангели Меркель також створює прогалину в політиці Німеччини та ЄС щодо Росії. Політика ФРН щодо Східної Європи ризикує стати розмінною монетою в коаліційних переговорах. Директорка німецького Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) Гвендолін Сассе аналізує, якою може бути політика нового німецького уряду щодо України та Росії.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр перед відкриттям дільниць закликав співгромадян до участі у виборах, наголосивши, що «кожен голос має значення». Проголосувати зможуть загалом 60,4 мільйона громадян Німеччини, з них 2,8 млн – вперше.

Очікується також, що число депутатів у Бундестазі знову зросте. Нинішній склад налічує 709 депутатів, що є рекордною кількістю за визначеного законом мінімуму у 598 мандатів.

Читайте також: Меркель залишає Німеччину на тлі економічних проблем — NYT

Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-літнього перебування Ангели Меркель на посаді канцлера ФРН. Утім, склад нового уряду формуватиметься нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте у статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: за «світлофором» прямо чи ліворуч?» у ZN.UA.