Єврогрупа, яка включає в себе міністрів фінансів країн Євросоюзу, погодила виділення Греції бридж-кредиту в 7 мільярдів євро, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело.
Дане рішення було прийнято в четвер, після позитивного голосування Греції за підтримку реформ і заходів економії, на які погодився в переговорах з ЄС та іншими кредиторами прем'єр Алексіс Ціпрас.
Дана сума повинна бути виділена Греції, щоб країна уникла чергового дефолту - уряд має виплатити 3,5 млрд євро Європейському Центральному банку - одному з "трійки" ключових кредиторів Греції.
Офіційно рішення буде оголошено в п'ятницю, повідомляє агентство.
Згідно з повідомленням, кошти будуть виділені з фонду Європейського механізму фінансової стабілізації (EFSM), обов'язок по якому розподіляють між собою всі країни ЄС, на відміну від Європейського стабілізаційного механізму (ESM), за який відповідають лише 19 країн єврозони.
Тим не менше, напередодні низка країн ЄС (Швеція, Данія, Чехія, Фінляндія і Великобританія) виступили проти своєї участі в плані порятунку Греції. У той же час, пізніше в Британії погодилися виділити частину грошей з 7 млрд євро бридж-кредиту при наданні "гарантій". Фінляндія, одна з головних противників допомоги Греції зі свого бюджету, вже проголосувала за схвалення плану порятунку Греції. Франція теж.
Як повідомлялося, вночі в четвер парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги майже 86 млрд євро. Бридж-кредит на 7 млрд буде виділено в терміновому порядку. Також очікується, що Єврокомісія виділить Греції 35 млрд євро до 2020 року. В цілому, ЄС надасть до 50 млрд. Частина коштів буде виділена Міжнародним валютним фондом.
Раніше повідомлялося, що лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.
Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.
Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.
У той же час, це не завадило Ціпрасу напередодні заявити, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в неї. Також повідомлялося, що в середу профспілки Греції оголосили страйк.
Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.