UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери 40 країн зустрінуться на саміті щодо проблем зміни клімату

Глави держава збираються "активізувати зусилля" по боротьбі з кліматичними змінами

Прем'єри Індії та Британії, голова КНР, президент Росії та всього майже 40 лідерів країн візьмуть участь в кліматичному саміті, який відбудеться в четвер й п'ятницю в віртуальному форматі за призовом президента США Джо Байдена.

Серед інших запрошених, зокрема, президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка ФРН Ангела Меркель, прем'єр Італії Маріо Драгі, прем'єр Іспанії Педро Санчес, прем'єр Японії Есіхіде Суга, прем'єр Канади Джастін Трюдо, прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, президент Південної Кореї Мун Чже Ін, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської ради Шарль Мішель.

У Білому домі кажуть, що на саміті учасники "вкажуть на необхідність посилених дій у боротьбі зі зміною клімату та на їх економічні переваги".

Ключовою метою як саміту лідерів, так і 26-й конференції ООН з кліматичних змін називають "активізацію зусиль" щодо стримування зростання температур на планеті на рівні до 1,5 градуса за Цельсієм.

На саміті можуть представити приклади того, як "зміцнення діяльності у сфері клімату може привести до створення добре оплачуваних робочих місць, до просування інноваційних технологій, і як це допоможе вразливим країнам адаптуватися до кліматичних змін".

Крім того, на саміті обговорюватимуться питання економічних вигід від дій по боротьбі зі зміною клімату і проблеми надання допомоги країнам з несприятливою кліматичною обстановкою.

Читайте також: COVID-19 може допомогти вирішити проблему зміни клімату — FT

Світ поступово збільшує використання викопного палива на тлі загострення кліматичної кризи та вже в цьому році може рекордно вирости кількість викидів вуглецю.

Шкідливі викиди від викопного палива щороку вбивають мільйони людей. Спалення викопного палива робить набагато більше, ніж просто перекачує вуглець в атмосферу. Як і усі джерела забруднення повітря, викопне паливо під час спалювання виділяє суміш газів і дрібних твердих частинок. Найдрібніший клас цих частинок, відомий як PM 2.5, може осідати в легенях людей і потрапляти у кров, викликаючи та загострюючи хвороби, а в найгірших випадках, призводити навіть до смерті.