UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай підтримуватиме "мир у всьому світі", сказав Сі попри побоювання інших країн

Сі вирішив, що Китай захищатиме світовий порядок.

Лідер КНР Сі Цзіньпін в понеділок заявив про те, що Китай завжди буде підтримувати мир у всьому світі та міжнародні правила, на тлі стурбованості, вираженої Сполученими Штатами та іншими країнами з приводу його зростаючої напористості на глобальному рівні, передає Reuters.

Ці коментарі прозвучали після того, як Тайвань заявив, що військова напруженість у відносинах з Китаєм досягла найвищого рівня за більш ніж 40 років, на тлі зростаючих побоювань, що Китай може спробувати повернути силою самоврядний острів, який Пекін вважає своєю територією.

У своїй промові, присвяченій 50-річчю повернення Китаю в Організацію Об'єднаних Націй, Сі заявив, що Китай завжди буде "будівельником миру в усьому світі" і "захисником міжнародного порядку", повідомляє державне інформаційне агентство Xinhua.

"Китай рішуче виступає проти всіх форм гегемонії та силової політики, однобічного підходу і протекціонізму", - сказав Сі, закликавши до розширення глобального співробітництва з таких питань, як регіональні конфлікти, тероризм, зміна клімату, кібербезпека і біобезпеку.

Сі закликав всі країни просуватимуть цінності миру, розвитку, справедливості, демократії, свободи, використовуючи фразу "спільні цінності всього людства", яку він придумав і вперше згадав в липневій промові з нагоди 100-річчя керівної Комуністичної партії Китаю.

У 1971 році Організація Об'єднаних Націй проголосувала за визнання Китайської Народної Республіки в якості єдиного представника Китаю, вигнавши Тайвань, який займав місце в ООН від імені Китайської Республіки - офіційної назви.

Міністерство закордонних справ Тайваню повторило заклик до Організації Об'єднаних Націй дозволити його "сильну участь", додавши, що острів ніколи не був частиною Народної Республіки і його уряд не має права представляти народ острова.

Крім напруженості у відносинах з Тайванем, Китай став більш наполегливо відстоювати свої претензії на спірні території на гімалайському кордоні з Індією, на ділянки Південнокитайського моря, оспорювані з деякими країнами Південно-Східної Азії, і на деякі острови в Східнокитайському морі, оспорювані з Японією.

Сі сказав, що необхідні реформи глобального управління, і що міжнародні правила повинні визначатися усіма 193 членами ООН, а не "певними країнами або групами країн", виступивши з завуальованою критикою США за панівний вплив на міжнародні інститути.

Він також сказав, що всі країни повинні завжди дотримуватися міжнародних правил, а не тільки тоді, коли ці правила їм підходять.

Читайте також: Байдену потрібні нові важелі впливу на Китай — NYT

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".