UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канадський міністр вперше за останні чотири роки відвідає Китай: говоритиме про зміну клімату

Канада прагне співпраці з Китаєм у боротьбі з кліматичною кризою, попри напруженість у відносинах.  

Міністр навколишнього середовища Канади Стівен Гільбо вирушить до Пекіна для участі в переговорах про боротьбу зі зміною клімату та збереження біорізноманіття, ставши першим канадським міністром, який відвідає Китай за останні чотири роки. Про це повідомляє Reuters.

Місяць тому посол США з питань клімату Джон Керрі відвідав Пекін для аналогічних дискусій. Інші країни G7, включаючи Францію та Німеччину, також відправляли своїх представників з питань зміни клімату після зняття обмежень на поїздки через COVID-19. 

Читайте також: Китай буде йти власним шляхом скорочення викидів вуглецю — Сі на тлі візиту в Пекін представника США з питань клімату 

"Я сподіваюся, що ми зможемо провести відкриті та відверті розмови про низку питань, пов'язаних зі зміною клімату", - сказав Гільбо. 

За його словами, і Канада, і Китай є великими джерелами викидів, і можливо, є способи співпраці для країн. 

Гільбо візьме участь у щорічній зустрічі Китайської ради з міжнародного співробітництва з питань навколишнього середовища та розвитку (CCICED), консультативної групи з питань клімату при уряді Китаю, яка відбудеться 28-30 серпня.

Гільбо сказав, що двома важливими питаннями, які він хоче обговорити, є скорочення викидів метану та глобальна ціль з відновлюваної енергетики, яка обговорюється напередодні конференції ООН із питань зміни клімату, що відбудеться пізніше цього року.

Канадський міністр також сказав, що хоче продовжити роботу за підсумками саміту ООН з питань природи, організованого Канадою під головуванням Китаю наприкінці минулого року, який завершився укладенням глобальної угоди про захист екосистем, що підтримують половину світової економіки.

Канада прагне співпраці з Китаєм у сфері клімату, попри напруженість у відносинах, включаючи нещодавні звинувачення у втручанні Пекіна у вибори в країні.

Читайте також: Міністри енергетики країн G20 зустрілися в Індії для обговорення зміни клімату та переходу на відновлювані джерела

Напруженість між Китаєм та Канадою зросла наприкінці 2018 року, коли канадська поліція затримала фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Co, після чого Пекін заарештував двох канадців за звинуваченням у шпигунстві. Усі троє були звільнені у 2021 році.

У березні 2023 року канадські ЗМІ опублікували кілька повідомлень, посилаючись на анонімні джерела у розвідці, в яких стверджувалося, що китайський уряд планував втрутитися у вибори в Канаді. Пекін заперечує ці звинувачення.

Прем'єр Канади Джастін Трюдо заявляв, що Китай намагався втрутитися у голосування 2019 і 2021 років, але ці зусилля не змінили результати виборів. Він призначив незалежного спеціального слідчого для перевірки звинувачень.