UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дівчину Протасевича другу добу тримають в СІЗО без пред'явлення обвинувачень

За словами пасажирів рейсу Афіни-Вільнюс, перед затриманням журналіст передав їй телефон і ноутбук.

Затримана разом з опозиційним журналістом, співзасновником Nexta Романом Протасевичем громадянка РФ Софія Сапега утримується у слідчому ізоляторі Окрестіна у Мінську, повідомила російській службі BBC мати дівчини Анна Дудич.

«Вони були на відпочинку. Звичайна поїздка з молодиком, ні до чого не зобов'язує. (...) Зараз вона перебуває в ІТТ Окрестіна, ми її сьогодні знайшли, найняли адвоката», - розповіла Дудич.

За словами жінки, про те, що рейс з Афін до Вільнюса терміново сів у Мінську, сім'я дізналася з Instagram. Сама Софія встигла написати в WhatsApp лише одне слово - «мама». Після цього зв'язок із нею перервався.

У чому саме обвинувачується 23-річна росіянка, досі невідомо. Міністерство закордонних справ Росії запросило консульський доступ до затриманої.

«Ми зустрілися з консулом, поспілкувалися, описали ситуацію, вони в курсі події, сподіваюся, вони нам допоможуть», - додала мати затриманої.

Читайте також: Як західні ЗМІ відреагували на затримання Протасевича в Білорусі

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська здійснив термінову посадку літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе замінування повітряного судна, до аеропорту стягнули пожежних і карети «швидкої допомоги». Згодом стало відомо, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати смертна кара.

У компанії Ryanair стверджують, що отримали інформацію про замінування літака від білоруських диспетчерів, після чого пілоти подали [blink title="сигнал «сквок»" headinfo="Сквок"]Сигнал аварійної ситуації на борту літака, ступінь тяжкості та розвиток якої складно оцінити.[/blink]. У небо підняли винищувач МіГ-29 ЗС Білорусі. За даними ЗМІ, винищувач фактично змусив цивільний борт змінити курс від кордону і сісти в аеропорту Мінська. Наказ підняти в небо винищувальну авіацію віддав особисто нелегітимний президент Білорусі Алєксандр Лукашенко.

Голови держав та лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Дії білоруської влади обговорять на екстреному засіданні Ради ЄС 24 травня, проти режиму Лукашенка можуть ввести нові санкції. США та ще сім країн закликають ICAO тимчасово заборонити польоти над територією Білорусі.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.