Керівництво РФ неодноразово запевняло світ у своєму прагненні вести діалог щодо ескалації навколо України, але дезінформація Москви та її плани сфабрикувати відеозаписи нібито нападу військ України говорять про протилежні наміри.
Про це повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс на брифінгу.
Чиновник повторив заяви влади США, що Росія планує використати у кампанії з дезінформації сфабриковані відеозаписи. Прайс уточнив, що подібний метод є одним із цілого набору коштів, які може використовувати Росія, щоб задіяти "як фальшивий привід з метою розпочати та потенційно виправдати військову агресію проти України".
США не знають, яких методів може вдатися найближчими днями влада Росії, але Вашингтон розкриває їх, щоб переконати Росію діяти так далі, уточнив Прайс.
США продовжать обговорювати із союзниками "дезінформацію та інші гібридні тактики проти України" з боку Росії.
"Ми знову закликаємо Росію зупинити свою руйнівну та дестабілізуючу кампанію з дезінформації, сприяти деескалації ситуації та дотримуватися діалогу та дипломатії для мирного врегулювання", - резюмував Прайс.
Напередодні The New York Times повідомила з посиланням на власні джерела, що Росія планує зімітувати напад українських військових із метою отримати привід для вторгнення в Україну.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що у союзників України в Європі та США насамперед не вистачає політичної волі для ухвалення превентивних санкцій щодо Росії.
3 лютого представник Білого Дому Джен Псакі заявила, що влада США готова розглядати і, відповідно, вводити деякі санкції проти Росії до розвитку в гірший бік ситуації на кордоні з Україною.
У свою чергу спікер Палати представників США Ненсі Пелосі вважає, що санкції проти Росії будуть підтримані Палатою представників тільки якщо РФ нападе на Україну.
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силіної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".