Російська делегація у неділю, 9 січня, прибула до Швейцарії для взяття участі в переговорах зі США щодо так званих "гарантій безпеки", інформують росЗМІ.
До складу російської делегації війшли представники МЗС та Міноборони країни. Її очолює заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.
За інформацією ЗМІ, переговори призначено на понеділок, 10 січня.
Попри це, російська сторона очікує, що 9 січня ввечері сторони проведуть "попередню" частину переговорів.
Росія та США проведуть у Женеві переговори щодо безпеки в Європі, однією із тем стане ескалація напруженості на російсько-українському кордоні. Напередодні переговорів NBC News повідомляло про готовність Сполучених Штатів обговорювати з Росією скорочення військ та навчань у Східній Європі. У Пентагоні інформацію журналістів, як і «поступки» Росії, заперечували.
Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитися на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.
7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами. Того ж дня відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Блінкен запевнив Україну у незмінній підтримці Сполучених Штатів.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Олександр Самарський «Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом»;
- Олексій Іжак «Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна»;
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Тетяна Силіна «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».